سهمیه استان در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی ۷۲۰ میلیارد تومان است

استاندار آذربایجان غربی گفت: سهمیه استان در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی ۷۲۰ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که صبح امروز با حضور اعضای این کارگروه در محل استانداری برگزار شد، عملکرد استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری را موفق ارزیابی کرد و گفت: با تلاش و برنامه ریزی های انجام گرفته، آذربایجان غربی در مرحله اول پرداخت تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری عملکرد موفقی را داشت.

وی افزود: با توجه به ابلاغ مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای اجرای هر چه بهتر این طرح در استان انجام گرفته است؛ دستگاه ها نیز مکلف شده اند رسته های دارای ظرفیت سرمایه گذاری و با توان اشتغالزایی بالا را شناسایی و به دبیرخانه کارگروه اشتغال ارسال کنند.

شهریاری ادامه داد: سهمیه استان در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۷۲۰ میلیارد تومان است که با توجه به عملکرد موفق استان در مرحله اول، امکان افزوده شدن بخشی از منابع جذب نشده سایر استان ها به سهمیه استان آذربایجان غربی وجود دارد.

وی در رابطه با عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی نیز گفت: متاسفانه برخی از بانک های استان در خصوص اجرای طرح های اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی و پرداخت تسهیلات به این بخش ها، خوب عمل نکرده اند که گزارش آن به معاونت اقتصادی وزارت کشور ارسال خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه خواستار نظارت دقیق فرمانداران بر روند اجرای طرح های اشتغال زایی در شهرستان ها شد و گفت: فرمانداران بعنوان نمایندگان عالی دولت، باید بر روند بررسی و تصویب طرح های مربوط به اشتغال در کارگروه اشتغال شهرستان ها نظارت دقیق داشته باشند تا طرح ها در مرحله تصویب در کارگروه اشتغال استان با مشکل مواجه نشوند.

حسینی بر ضرورت همکاری تمامی بانک ها در اجرای سیاست ها و برنامه های استان نیز تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از بانک های خصوصی، همکاری لازم را در این خصوص ندارند که برای حل این مشکل، اقداماتی در دستور کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این جلسه، گزارشی از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی ارائه کرد.