آماده باش جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در پی وقوع زلزله

آماده باش جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در پی وقوع زلزله
در پی وقوع زمین لرزه شب گذشته در کرمانشاه تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به حالت آماده باش درآمدند.
 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی شب گذشته زلزله ای به قدرت ۶.۳ دهم ریشتر به وقع پیوست.
کانون این زلزله مرز ایران و عراق در نزدیکی سرپل ذهاب و قصر شیرین بوده و در برخی استان‌ها نظیر آذربایجان غربی و کردستان و لرستان هم احساس شد.

با توجه به شدت بالای این زمین لرزه تمامی شعبات و پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به حالت آماده باش درآمده و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با حضور سرپرست جمعیت استان و معونین و مسولین ستادی استان نسبت به تشکیل جلسات و هماهنگی های لازم اقدام کردند.

در این راستا جلسه و فعالسازی مرکز کنترل هماهنگی عملیات امداد و نجات EOC جمعیت هلال احمر استان تشکیل شد البته تیم واکنش سریع و آنست جمعیت هلال احمر استان جهت اعزام به مناطق زلزله زده حاضر و آماده شدند.

همچنین یک ارتباط ویدیویی کنفرانسی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور مستقر در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات کشور در پی وقوع زلزله برقرار شد.

طی این اعلام آماده باش به تمامی مراکز و شهرستان ها ملامحمدی زاده فرماندار ارومیه پس از وقوع زلزله در کرمانشاه و احساس شدن آن در بسیاری از مناطق آذربایجان غربی در جمع امدادگران و همکاران جمعیت هلال احمر ارومیه حاضر شده واز نزدیک پیگیر شرایط و وضعیت شد.

گفتنی است براساس گزارش تیم های ارزیاب هلال احمر استان تا این لحظه خساراتی در سطح آذربایجان غربی گزارش نشده است.