در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان سلماس مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت، بسیاری از عقب ماندگی‌های استان را جبران می‌کند / سفرهای شهرستانی ادامه دار خواهد بود

استاندار آذربایجان غربی: تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت، بسیاری از عقب ماندگی‌های استان را جبران می‌کند / سفرهای شهرستانی ادامه دار خواهد بود
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت از سال آینده در استان در حوزه های مختلف و به ویژه اقتصادی، بسیاری از عقب ماندگی‌های استان را جبران خواهد کرد و می تواند فرصتی بی نظیر برای شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی باشد.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان‌ غربی که با محوریت شهرستان سلماس برگزار شد، اظهار داشت: تشکیل این صندوق سبب جهش در حوزه اقتصادی خواهد شد که مرحله دوم سفرهای شهرستانی با اولویت طرح‌های اقتصادی نیز در همین راستا خواهد بود.

وی با بیان‌ اینکه سفرهای شهرستانی ادامه خواهد داشت، افزود: حضور تیم های مدیریتی قبل از سفر شهرستانی، برگزاری نشست‌های کارشناسی و تخصصی قبل از این سفرها و احصاء مشکلات جمع بندی کارشناسانه از آخرین وضعیت شهرستان، نقش بسزایی در رفع موانع پیش‌رو دارد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان لازم الاجراست، بیان کرد: نباید در اجرای مصوبات بدعهدی صورت گیرد و مدیران باید طبق زمان بندی انجام شده، مصوبات را به سرانجام برسانند.

وی اضافه کرد: مصوبات شورای برنامه ریزی جهشی در توسعه منطقه خواهد بود؛ دستاوردهای‌سفرهای شهرستانی باید در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد تا مردم در جریان امور قرار گرفته و امیدآفرینی در جامعه تقویت شود.

معتمدیان با تأکید بر ضرورت افزایش ضریب ایمنی مدارس استان، گفت: سیستم گرمایشی مدارس باید ایمنی لازم را داشته و از استانداردهای لازم برخوردار باشد؛ جان دانش آموزان برای ما اهمیت دارد و این مشکلات باید در سریعترین زمان رفع شوند.

وی همچنین بر ارتقای شاخص های بهداشت و درمان و توجه به ایجاد شرایط لازم برای رشد اقتصادی منطقه سلماس تاکید کرد.

معتمدیان با بیان اینکه بازگشایی بازارچه مرزی "کوزه رش" از مطالبات مردم منطقه است، گفت: تحقق این موضوع نیازمند بهره مندی از ظرفیت های دیپلماسی است که باید رایزنی‌های لازم با طرف ترکیه انجام و موافقت این کشور نیز اخذ شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به همکاری وزارت صمت با شهرداری سلماس جهت تکمیل منطقه ویژه اقتصادی، نیز اظهار داشت: شرایط برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه باید فراهم شود.