معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی خبر داد؛ حمایت از راه اندازی پارک تخصصی علم و فناوری کشاوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی خبر داد؛  حمایت از راه اندازی پارک تخصصی علم و فناوری کشاوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از این خبر داد که استان برای دستیابی به بهره وری درست و علمی از ظرفیت کشاورزی از ایده راه اندازی پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استقبال و بر لزوم حمایت از آن تاکید دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ بهنام شهدی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی استان مجموعه علمی و دانش محور بزرگی است اظهار کرد:باید از خدمات علمی و گسترده جهاد دانشگاهی استان در راستای توسعه استان به نحو شایسته بهره برد.

وی افزود: فعالیتها و دستاوردهای اخیر پژوهشی جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و اموزشی مایه شعف و خوشحالی است و امیدواریم با این فعالیتهای درخشان منشاء تحول و توسعه در استان باشند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه نیازمند کمکهای جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف توسعه استان هستیم افزود:فعالیتهای جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی سنجیده، مدیریت شده و برنامه ریزی شده راهبری و هدایت می شود که این امر یکی از ویزگی های بارز موفقیت جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف می باشد.

وی با تقدیر از اقدامات و تلاش جهاد دانشگاهی استان مبنی بر راه اندازی پارک علم و فناوری کشاورزی اظهار کرد:نیازمند استفاده از علم و تجارب مفید جهاد دانشگاهی استان هستیم لذا حمایت از راه اندازی و توسعه پارک علم و فناوری کشاورزی توسط جهاد دانشگاهی در اولویتهای استانداری قرار دارد.

 شهدی با اشاره به اینکه اقتصاد استان بر مبنای کشاورزی استوار است اظهار کرد:باید با برنامه ریزی مدون زیرساختهای الکترونیکی از جمله کشاورزی مبتنی بر موبایل، اینترنت اشیا، بازاریابی کشاورزی را وارد بحث کشاورزی در آذربایجان غربی کنیم که جهاد دانشگاهی می تواند ورود موثری در این حوزه داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی نیز در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از دستاوردهای این نهاد انقلابی در استان اظهار کرد:این نهاد انقلابی با بهره گیری از اعضای هیات علمی مجرب و گروه های تخصصی پژوهشی آمادگی خود را در راستای شناسایی و رفع مشکلات استان و توسعه اقتصادی بعنوان یکی از بازوان علمی و اجرایی استانداری اعلام می دارد.

امین رستم زاده با اشاره به اینکه خلق الگوهای فناورانه متناسب با ادبیات این مرزبوم از ویژگی‌های بارز جهاد دانشگاهی است اظهار کرد: رویکرد جهاددانشگاهی ارزش آفرینی و ارزشمند کردن عملی علم و فناوری حاصل از اندیشه جوانان متعهد و متخصص متناسب با ظرفیت های بومی منطقه است.

وی با اشاره به پیشنهاد راه اندازی پارک علم و فناوری کشاورزی از سوی این نهاد خاطرنشان کرد: استاندار و نمایندگان مردم ارومیه در مجلس و سایر مسئولان پیگیریهای متعددی در اینخصوص انجام داده اند که امیدواریم در آینده ای نزدیک این اتفاق مبارک علمی در استان از سوی جهاد دانشگاهی محقق شود.