استاندار:

220 واحد تولیدی آذربایجان‌غربی احیا شد/صادرات استان بیش از هفت برابر افزایش یافت

220 واحد تولیدی آذربایجان‌غربی احیا شد/صادرات استان بیش از هفت برابر افزایش یافت
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش هفت برابری میزان صادرات استان در سال 99 نسبت به سال‌های گذشته، گفت: خوشبختانه در طول سال گذشته بیش از 3 میلیارد دلار صادرات داشتیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری عصر امروز هشتم خردادماه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات صنعت و تولید آذربایجان‌غربی در طول 2 روز سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان، اظهار داشت: علی‌رغم وجود مشکلات مالی، درخواست برای سرمایه‌گذاری در استان طی سال‌های گذشته به‌ویژه دو سال اخیر بسیار افزایش یافته است.

وی ضمن قدردانی از واحدهایی که برای چندین هزار نفر در سطح استان اشتغال‌زایی کرده‌اند، افزود: وجود چنین افرادی در منطقه هم برای استان و هم برای کشورمان بسیار غنیمت است چرا که به نوبه خود نقش به سزایی در پیشرفت اقتصادی کشور بر عهده دارند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان این‌که دورنمای خوبی در انتظار استان است، تأکید کرد: وجود معادن طلا، مس، خاک‌های نادر، تیتانیوم و سایر معادن آینده خوبی را در پیش‌روی استان قرار داده است.

شهریاری با اشاره به افزایش هفت برابری میزان صادرات استان در سال 99 نسبت به سال‌های گذشته، عنوان کرد: خوشبختانه در طول سال گذشته بیش از 3 میلیارد دلار صادرات داشتیم.

وی با اشاره به این‌که تعداد 550 واحد راکد در سطح استان قرار دارد، ابراز داشت: در طول دو سال اخیر 220 واحد به چرخه تولید برگشته‌اند.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به این‌که استان زمین‌های مناسبی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی و حوزه صنعت دارد، تصریح کرد: از این تعداد واحد 97 مورد در طول سال 1399 احیا شده‌اند.

شهریاری یادآور شد: استان آذربایجان‌غربی از لحاظ داشتن واحد‌های صنعتی در رتبه سیزده کشوری قرار دارد.

وی همچنین در خصوص حوزه تجاری آذربایجان‌غربی گفت: بخش تجاری استان زیرساخت‌های مناسبی را در اختیار دارد ولی در حوزه مدیریت یک‌پارچه و تجهیزات در پایانه‌های مرزی با مشکلاتی روبرو هستیم.