استاندار آذربایجان غربی خبر داد؛

پایان آواربرداری 50 درصد از واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده شهرستان خوی

پایان آواربرداری 50 درصد از واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده شهرستان خوی
استاندار آذربایجان غربی با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان خوی، مسائل و مشکلات این مناطق را از نزدیک بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز با حضور در روستای مرتضی قلی کندی و شهر دیزج از روند آواربرداری و بازسازی نیز بازدید کرد.

استاندار آذربایجان غربی درگفتگو با خبر گزاری صداوسیما گفت: بعد از 72 ساعت از وقوع زمین لرزه خوی، ستاد بازسازی مناطق زلزله زده با مدیریت معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد.

معتمدیان افزود: براساس آخرین ارزیابی ها، باید 1 هزار 100 واحد مسکونی که بر اثر زلزله تخریب شده‌اند نوسازی و 4 هزار واحد نیز تعمیر شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین ضمن قدردانی از همکاری مردم با ستاد بازسازی در آواربرداری گفت: خوشبختانه خیرین در عملیات آوراربرداری مشارکت خوبی داشتند و از ظرفیت تمامی نهادها، بنیاد مسکن و بنیاد برکت و از جمله بنیاد مستضعفان که تامین مصالح را عهده دار شده استفاده و روند آواربرداری از سرعت خوبی برخوردار شد.

معتمدیان با بیان اینکه تاکنون 50 درصد آواربرداریها در مناطق زلزله زده روستایی خوی پایان یافته است، افزود: تاکنون آواربرداری 550 واحد مسکونی و دامی در مناطق زلزله خوی به اتمام رسیده است.

وی در مورد کمک های دولت نیز تصریح کرد: زلزله خوی شاید از معدود حوادث طبیعی باشد که با دستور رئیس جمهور، دولت در کمترین زمان ورود پیدا کرد و برای بازسازی، اعتبارات و تسهیلاتی را تصویب کرد که در حال حاضر در صدد تامین و تخصیص منابع هستیم.

امروز همچنین جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خوی به ریاست استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در فرمانداری خوی تشکیل می‌شود.