در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان شد؛

​​​​​​​معاون استاندار : جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پلاک‌کوبی احشام را انجام دهد

​​​​​​​معاون استاندار : جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پلاک‌کوبی احشام را انجام دهد
​​​​​​​معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت پلاک‌کوبی احشام، گفت: این مهم از بروز مشکل در مرز و گرانی گوشت جلوگیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی صبح امروز ۲۸ آبان‌ماه در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج و تسلیت شهادت سه تن از مرزبانان استان، اظهار داشت: انتظار می‌رود مسئولان و کارشناسان همراه با طرح مشکلات، پیشنهاد و راه‌کارهایی جهت برطرف کردن مشکلات ارائه دهند.

وی با اشاره به اهمیت پلاک‌کوبی احشام، خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی استان وظیفه انجام این مهم را بر عهده دارد. پلاک‌کوبی صددرصدی دام و احشام از بروز مشکلات برای مرزبانی و جهاد کشاورزی و گرانی جلوگیری می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به درخواست مسئولان عراقی برای بازگشایی تردد از مرز ایران، گفت: در صورت کسب اجازه از وزارت خارجه ارتباط رفت و آمدی با شمال کشور عراق برقرار خواهد شد.

برخورد با باندهای قاچاق، نظارت بر تردد دام و احشام از سایر مناطق به شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر، پلاک‌کوبی احشام در مناطق مرزی توسط جهاد کشاورزی استان و ضرورت شناسایی و لغو پروانه چرای دام عشایری دارای محکومیت  جزو مصوبات کمیسیون امروز بود.