مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی :

بالا بردن تاب آوری اجتماعی و اقتصادی برای ایجاد خودباوری در بین مردم لازم و ضروری است

بالا بردن تاب آوری اجتماعی و اقتصادی برای ایجاد خودباوری در بین مردم لازم و ضروری است
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت : بالا بردن تاب آوری اجتماعی و اقتصادی برای ایجاد خودباوری در بین مردم لازم و ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، شهلا تاجفر در جلسه شورای فرهنگ عمومی که صبح امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه برگزار شد گفت : بالا بردن تاب آوری اجتماعی و اقتصادی برای ایجاد خودباوری در بین مردم از ملزومات بوده و باید بر روی این مسئله توجه جدی شود.

وی ادامه داد : در سیل اخیر در برخی استانهای کشور این امر مشخص شد که تاب آوری اجتماعی در بین مردم وجود دارد لذا باید به تاب آوری اقتصادی نیز بیش از پیش پرداخته شود که مردم در زمان تحریم و بروز مشکلات اقتصادی بتوانند بر مشکلات غلبه نمایند .

وی بابیان اینکه آذربایجان غربی به لحاظ نیروی انسانی توانمند به شمار می آید، گفت: باید برای استفاده از این توانمندیها زمینه سازی و برنامه ریزی های لازم انجام شود.

مدیرکل دفتراموراجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی با انتقاد از اینکه به لحاظ قدمت تاریخی و وجود صنایع دستی و تنوع غذای محلی در استان متاسفانه محلی برای برپایی نمایشگاه دائمی و عرضه محصولات وجود ندارد ، افزود: امروز در تمامی خانواده ها حداقل یک بانو توانمند و هنرمند وجود دارد که مهارت لازم را کسب کرده اند و ضروریست با  فراهم کردن زمینه برای این بانوان توانمند و هنرمند و ایجاد بازارچه ها و نمایشگاههای دایمی ، تولیدات این قشر را نیز به نمایش و فروش بگذاریم.

تاجفر اضافه کرد: امسال چهار میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی بازارچه فروش محصولات تولیدی زنان در تکاب اختصاص یافته که بزودی شاهد افتتاح این بازارچه خواهیم بود.

وی ادامه داد: بالا بردن تاب آوری اجتماعی و اقتصادی برای ایجاد خودباوری در بین مردم از ملزومات بوده و باید بر روی این مسئله توجه جدی شود.