استاندار آذربایجان غربی:

طرح بسیج غربالگری برای خبرنگاران تشریح شود/ همکاری مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قابل تقدیر است/خیرین بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای مدیریت بیماری کرونا کمک کرده اند

طرح بسیج غربالگری برای خبرنگاران تشریح شود/ همکاری مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قابل تقدیر است/خیرین بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای مدیریت بیماری کرونا کمک کرده اند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات خوب انجام گرفته در خصوص غربالگری های تلفنی و حضوری در استان و قرار گرفتن در جایگاه نخست کشوری به دانشگاه علوم پزشکی دستور داد تا در نشست خبری با حضور خبرنگاران نسبت به تشریح و تبیین این موضوع در سریعترین زمان ممکن اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز چهارشنبه در بیست و سومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش همگانی انجام گرفته برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، گفت: بسیج،ارتش و نیروی انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی شبانه روزی پای کار هستند و تلاش آنان در کمک به قطع زنجیره انتقال قابل ستایش است.

وی از اهتمام سازمانهای مردم، خیرین و دفاتر تسهیل گری نیز تقدیر کرد و افزود: صدا و سیما و  جامعه رسانه ای استان نیز بخوبی در بحث اطلاع رسانی و اقناع مردم عمل کرده اند.

شهریاری با اشاره به تمدید اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم تا با پیوستن به پویش ۲۹۲۰ با ماندن در خانه و پرهیز از ترددهای غیرضروری مانع شیوع هر چه بیشتر ویروس بشوند.


استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به کمک ۱۰ میلیارد تومانی خیرین و همچنین تلاش خیرین در عرصه مقابله با ویروس کرونا، گفت: خیرین در این عرصه از طریق خرید اقلام بهداشتی و پزشکی بیش از ۱۰میلیارد تومان کمک کرده اند.

شهریاری با اشاره به همکاری مردم و همه دستگاه ها در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: از زمان اجرای این طرح فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری ۹۴ درصد کاهش داشته که بیش از میانگین کشوری است.


وی به توزیع ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار جفت دستکش در ۳۵۰ داروخانه استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نظریه سازمان بهداشت جهانی در خصوص موارد مورد نیاز جهت استفاده از دستکش را تشریح کند، تا مردم اطلاع یابند که در چه مواقعی و چه صنوفی باید از دستکش استفاده کنند.

شهریاری در خصوص فعالیت ادارات در روز چهاردهم فروردین نیز گفت: با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص فعالیت دستگاه های اجرایی با یک سوم نیرو ها بصورت شیفتی و گردشی، روز چهاردهم دستگاه ها در حد کشیک فعالیت نمایند اما از روز ۱۶ فروردین بصورت یک سوم نیرو طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی باید فعالیت داشته باشند.