استاندار آذربایجان غربی: پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان تا پایان سال به بهره برداری می رسند/ بانک های خصوصی نقش خود را در روند توسعه استان ایفا کنند/ مردم برای جلوگیری قطعی برق، صرفه جویی کنند

استاندار آذربایجان غربی:  پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان تا پایان سال به بهره برداری می رسند/ بانک های خصوصی نقش خود را در روند توسعه استان ایفا کنند/ مردم برای جلوگیری قطعی برق، صرفه جویی کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان با پیشرفت خوبی اجرا می شوند و با تامین اعتبار لازم برای اجرای این طرح ها ، پروژه های اقتصاد مقاومتی استان تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری صبح امروز در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با انتقاد شدید از روند اعطای تسهیلات بانکی توسط بانک های خصوصی در استان، گفت: متاسفانه علیرغم تذکرات قبلی بانک های خصوصی بخش قابل توجهی از منابع جمع آوری شد در استان را در خارج از استان صرف می کنند که این مسئله برای استان قابل قبول نیست.

 وی با اشاره به اینکه بانک های خصوصی هیچ نقشی در روند توسعه استان ندارند، ادامه داد: درصورتی که بانک های خصوصی 50 درصد از منابع خود را برای متقاضیان استانی پرداخت نکنند، اجازه فعالیت این بانک ها را در استان نمی دهیم.

محمدمهدی شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود با روند اجرای طرح های و پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان با پیشرفت خوبی اجرا می شوند و با تامین اعتبار لازم برای اجرای این طرح ها ، پروژه های اقتصاد مقاومتی استان تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

وی اظهار داشت: از مدیران دستگاه های اجرایی نیز انتظار می رود با پیگری های مستمر، روند اجرا و تامین اعتبار پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان  را رصد کنند تا این طرح ها در زمان اعلام شده به بهرداری برسند.

محمدمهدی شهریاری همچنین با انتقاد از تخصیص نیافتن اعتبار کامل تسهیلات اشتغال پایدار توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و اهمیت تخصیص کامل این اعتبار و تاثیر آن در ایجاد فرصت های اشتغال در استان، از مدیران این وزارتخانه خواست تا روند پرداخت کامل این تسهیلات به استان را پیگیری کنند.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با اشاره به موافقت ستاد ملی با پیشنهاد ستاد استانی مبنی بر کاهش تجمعات اداری و استفاده از ظرفیت دورکاری کارکنان گفت: دستگاه های اجرائی می توانند از یک سوم ظرفیت کارکنان بصورت دورکاری استفاده نمایند. اولویت اول با کارکنان بالای ۶۰ سال، کارکنان دارای بیماری های زمینه ای و بانوان دارای فرزند شیرخوار است.

محمدمهدی شهریاری همچننی با تاکید بر صرفه جویی مصرف برق توسط مردم و دستگاه های اجرایی استان گفت: هفته پیش رو یکی از روزهای گرم سال را خواهیم داشت که امیدواریم با صرفه جویی برق شاهد قطعی برق در استان نباشیم.