پیام استاندار آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

استاندار آذربایجان غربی در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، معتقد است روابط عمومی ها در دنیای امروز باید " آینده نگری " را سرلوحه کار خود قرار دهند.

استاندار آذربایجان غربی در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، معتقد است روابط عمومی ها در دنیای امروز باید " آینده نگری " را سرلوحه کار خود قرار دهند.
«ارتباطات» اساسی ترین اصل مورد نیاز بشر و پایه تشکیل جوامع بشری است و بعنوان یکی از بنیادی ترین دانش ها و مهمترین عوامل تعالی و پیشرفت جوامع انسانی است. باید اهمیت و ضرورت شکل گیری روابط عمومی ها در زنجیره های در هم پیچیده روابط میان گروهها، جوامع ، ملت ها و کشورها مشخص گردد. بی توجهی به روابط عمومی به منزله از دست دادن بخش مهمی از ارتباطات با دنیای بیرونی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ در پیام محمدمهدی شهریاری آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ارتباطات» اساسی ترین اصل مورد نیاز بشر و پایه تشکیل جوامع بشری است و بعنوان یکی از بنیادی ترین دانش ها و مهمترین عوامل تعالی و پیشرفت جوامع انسانی است. باید اهمیت و ضرورت شکل گیری روابط عمومی ها در زنجیره های در هم پیچیده  روابط میان گروهها، جوامع ، ملت ها و کشورها مشخص گردد. بی توجهی به روابط عمومی به منزله از دست دادن بخش مهمی از ارتباطات با دنیای بیرونی است.

کارکرد این بخش مهم اما گمنام در چرخه اطلاع رسانی، همگرایی و مسئولیت اجتماعی در دوران سخت شیوع بیماری کرونا بیش از پیش نمایان است. تلاش مستمر فعالین این عرصه برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی توانسته سهم بسزایی در کنترل بیماری داشته باشد. این موضوع فراتر از یک اطلاع رسانی است؛ ایفای نقش مسئولیت اجتماعی روابط عمومی با همه خطرات کرونا و دیده نشدن آن موید سختی حرفه ای است که در نهایت قناعت، سرمنشا تحولات درخشان آگاهی بخشی است.

روابط عمومی ها باید گستره حوزه فعالیت ها و مسئولیت های خود را در دنیای مجازی کنونی باز تعریف کنند و افق دید شان را از «اکنون نگری» به «آینده نگری» توسعه دهند در غیر اینصورت کارآمدی و کارآئی خود را از دست خواهند داد. دوران روابط عمومی های محصور و محبوس در یک اتاق که با روش های سنتی به فعالیت می پرداختند به پایان رسیده است، اکنون در اتاق شیشه ای باید با استفاده از علوم جدید اقدامات منطقی را برنامه ریزی کرد.

دستیابی به اهداف ذکر شده برای روابط عمومی ها در گرو اعتماد مدیران است. مدیران باید اهتمام ویژه ای به کارکرد روابط عمومی ها در دنیای امروز داشته باشند.

با گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی، این مناسبت ارزشمند را خدمت همه فعالان در این عرصه تبریک گفته و آرزوی موفقیت در این عرصه را دارم.

محمدمهدی شهریاری

استاندار آذربایجان غربی