معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

تامین زیرساخت‌ برگزاری باشکوه آیین اربعین در آذربایجان‌غربی اولویت است

تامین زیرساخت‌ برگزاری باشکوه آیین اربعین در آذربایجان‌غربی اولویت است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تامین زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه و پرشور آیین پیاده روی اربعین سال جاری در استان در اولویت برنامه‌های نهادهای مختلف است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، یاسر رهبردین در نخستین جلسه حوزه زیرساختی آیین پیاده روی اربعین در آذربایجان غربی افزود: با توجه به اینکه احتمال دارد امسال میزبان 500 هزار نفر زائر در استان باشیم، به منظور ارائه خدمات بهینه به زوار باید از هم اکنون زیرساخت‌های لازم فراهم شود و در این خصوص، احداث پارکینگ بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: همچنین شرکت های خدمات رسان آب و فاضلاب، مخابرات و سایر دستگاه‌های مربوطه باید زمینه ارائه بهترین خدمات را فراهم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ایجاد سرویس‌های بهداشتی نیز در دستور کار قرار گرفته و همچنین در راستای ارائه خدمات بهتر از ظرفیت جمعیت هلال احمر، میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز استفاده خواهد شد.

رهبردین به راه اندازی نانوایی‌های سیار در مسیر پیاده روی اربعین تاکید کرد و اد گفت: در این خصوص، از نانوائی های سیار ارتش و شهرداری ارومیه هم استفاده می شود و باید از ظرفیت استان های همجوار نیز بهره برد.

وی اظهار کرد: تامین اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های مورد نیاز زوار نیز باید توسط نهادهای مسوول پیگیری شده و بیشترین تعداد ممکن در اختیار آیین پیاده روی اربعین قرار گیرد.