معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان غربی:

سیره شهدا باید در گستره فضای عمومی کشور به یک فرهنگ تبدیل شود

سیره شهدا باید در گستره فضای عمومی کشور به یک فرهنگ تبدیل شود
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فضای عمومی کشور به فرهنگسازی سیره شهدا نیاز دارد گفت: با هم افزایی و کار اعتقادی، باید فرهنگ ایثار و شهادت در همه شئونات زندگی اثرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، جعفر ذوالفقاری در جلسه شورای هماهنگی ایثار و شهادت استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صیاد خدایی، تلاش مذبوحانه عناصر پلید دشمن در ترور فرزندان انقلاب را نشانه استیصال دانسته و افزود: دشمن با توجه به اثربخشی باور و ایمان انقلاب اسلامی، دست به ترور می زند و باید آگاه باشد که این حرکت اسلامی به مدد اهل بیت و آرمانهای اسلامی هر روز پرشورتر به مسیر خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه تداوم راه شهدا باید فارغ از نگاه بخشنامه ای باشد افزود: الگوپذیری از سیره شهدا یک کار دلی و اعتقادی است و انتظار می رود برای معرفی باورهای این عزیزان، هم افزایی ها در این راستا صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در حوزه ملی و بین المللی با توجه به شهدای گرانقدری که داریم به الگوسازی نیاز داریم.

ذوالفقاری رفتار و منش شهید حجازی را الگویی از یک سرباز سبزپوش دانست که برای ادای وظیفه سر از پا نمی شناسد و به غیر از خدا از هیچ کسی ابایی نداشته و فقط گوش به فرمان ولایت است.

وی ادامه داد: امروز در نظام حکمرانی بسیار به این تفکر شهدایی چون حجازی نیاز داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: شهدا پاک می آیند و پاک هم می روند و در اذهان ماندگار می شوند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کنگره شهید حجازی در تقویت و قوام ارزشهای اسلامی و شکست جبهه مقابل بسیار موثر است، افزود: امکانات و ظرفیت های خوبی در بحث فرهنگسازی وجود دارد که می بایست برای این امر هم افزایی صورت گیرد.