معاون استاندار:

4689 بیمار خاص در آذربایجان غربی شناسایی شد/492 نفر از این افراد دچار بیماری صعب‌العلاج هستند

4689 بیمار خاص در آذربایجان غربی شناسایی شد/492 نفر از این افراد دچار بیماری صعب‌العلاج هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که 4 هزار و 689 بیمار خاص در استان شناسایی شده، گفت: 492 نفر از این افراد دچار بیماری صعب‌العلاج هستند؛ ازاین‌رو ضروری است تا دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه بیش‌ازپیش برای تسهیل امورات این افراد اهتمام بورزند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی روز شنبه دوم اسفندماه در جلسه کمیته بیماران خاص با اشاره به نارنجی شدن شرایط کرونایی شهرستان ارومیه، اظهار داشت: برای مدیریت هر چه بهتر این بیماری بایستی مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را همچون ماه‌های گذشته رعایت کنند.

وی ضمن قدردانی از کادر درمان و پزشکی، خاطر نشان کرد: متأسفانه تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا از اوایل بهمن‌ماه رشد کرده و هم‌اکنون 7 شهرستان آذربایجان غربی در شرایط نارنجی قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که تمامی شش مصوبه جلسه پیشین کمیته بیماران خاص عملی و اجرایی شده، گفت: بر اساس آخرین آمار 4 هزار و 689 بیمار خاص در سطح استان داریم که از این تعداد 492 نفر به بیماری صعب‌العلاج دچار هستند.

وی یادآور شد: مسئولان و دستگاه‌های مربوطه همانند گذشته و با توان بیشتر به دنبال تسهیل زندگی و امورات این هم‌وطنان باشند.

مصطفوی تأکید کرد: همچنین 30 نفر بیمار متابولیسمی در سطح استان شناسایی شده‌اند. در همین راستا مکاتبه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی صورت می‌گیرد تا هزینه درمانی این افراد را بر عهده بگیرند.

وی اشتغال بیماران خاص را موضوعی مهم برشمرد و افزود: ادارات کل ورزش و جوانان و کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز برای فراهم کردن زمینه اشتغال و در اختیار گذاشتن امکانات ورزشی و تفریحی اهتمام بورزند.

معاون استاندار تأکید کرد: با توجه به هزینه گزاف داروهای مصرفی این بیماران و ساخت داروهای مشابه در داخل کشورمان نیاز است فرهنگ‌سازی توسط رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیمای مرکز استان صورت گیرد.