در ستاد تنظیم بازار مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: برخورد با متخلفین و تقویت نظارت ها نقش بسزایی در ایجاد آرامش بازار خواهد داشت/ در بروز آشفتگی قیمت ها بخاطر نبود نظارت کافی کوتاهی شده و به مردم ظلم کرده ایم

استاندار آذربایجان غربی: برخورد با متخلفین و تقویت نظارت ها نقش بسزایی در ایجاد آرامش بازار خواهد داشت/ در بروز آشفتگی قیمت ها بخاطر نبود نظارت کافی کوتاهی شده و به مردم ظلم کرده ایم
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه نظارت خوبی بر بازار انجام نمی گیرد گفت: در خیلی از جاها کوتاهی کردیم و از این رو به مردم ظلم کرده ایم.این قابل قبول نیست که قیمت یک جنس در واحدهای صنفی مختلف متفاوت باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری ظهر روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اعطای صددرصدی نهاده‌های دامی دولتی به واحد‌های مرغداری در استان، خاطر نشان کرد: بایستی از چندگانگی قیمت‌ها جلوگیری شود. عدم توجه به این مهم بی‌اعتمادی مردم نسبت به دولت و نظام را به دنبال دارد. واحدی که نهاده دولتی گرفته نباید قیمت را افزایش بدهد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت برخورد با متخلفین، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را تکریم کرد و افزود: از آن جایی که گوشت مرغ معیشت اغلب مردم را تأمین می‌کند با واحدهایی که کارشکنی کرده و گران‌فروشی می‌کنند برخورد خواهد شد.

استاندار شهریاری با تأکید بر وظیفه سنگین سازمان جهاد کشاورزی استان در مقابله با واحدهای گران‌فروش و متخلف، یادآور شد: برخی از واحدها با سوءاستفاده از پروانه فعالیت نهاده‌های دولتی را تهیه کرده و در بازار آزاد به فروش می‌رسانند بنابراین نظارت‌ها باید بیش از پیش افزایش یابد.

شهریاری با انتقاد از ضعف نظارت‌ها در بازار، ابراز داشت: واحدهایی که نهاده‌ها را با ارز دولتی دریافت کرده‌اند متناسب با هزینه‌کرد، قیمت نهایی گوشت مرغ را تعیین کنند.

وی با انتقاد از دست‌های پشت پرده در ارتباط با مسائل مربوط به آرد و نان در هفته‌های اخیر، اظهار کرد: عده‌ای در داخل کشور دست در دست دشمنان گذاشته و مردم را از دولت و نظام دلسرد می‌کنند. این در حالی است که دو برابر میانگین کشوری واحد نانوایی در استان وجود دارد.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: با توجه به همسایگی استان با سه کشور و تفاوت قیمتی آرد عده قلیلی اقدام به فروش آرد خام در منطقه و کسب درآمدهای چند ده میلیونی می‌کنند.

شهریاری تأکید کرد: اگر واحد نانوایی تخلف کند بدون هیچ وقفه‌ای پروانه مالک باطل می‌شود. در بحث نان که یکی از ضروریات سفره عموم است با هیچ فردی مدارا نمی‌کنیم.

وی در ادامه بر روان‌سازی صادرات، توجه بیش از پیش به معیشت مردم، ایجاد مشوق برای انجام صادرات، تأمین هر چه بهتر میوه شب عید و بهبود وضعیت سورتینگ سردخانه‌ها تأکید کرد.