در دیدار با رییس فدراسیدن دوومیدانی عنوان شد؛

استاندار: آذربایجان غربی استعدادهای خوبی برای افتخار آفرینی های جهانی رشته دو و میدانی دارد/ وزارت ورزش باید عادلانه نسبت به تجهیز و توزیع امکانات ورزشی اقدام نماید

استاندار: آذربایجان غربی استعدادهای خوبی برای افتخار آفرینی های جهانی رشته دو و میدانی دارد/  وزارت ورزش باید عادلانه نسبت به تجهیز و توزیع امکانات ورزشی اقدام نماید
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به استعدادهای خوب استان در رشته های مختلف دو و میدانی گفت: با استعدادیابی که باید انجام گیرد چهره های جدید می توانند در کنار قهرمانان فعلی نسبت به کسب افتخارآفرینی های جهانی برای کشور اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون دو و میدانی با تاکید بر اینکه شناسایی استعدادهای جدید باید بطور جدی پیگیری شود افزود: سهم بالای رشته دو و میدانی از مدال های جهانی و المپیک و نیز توانمندیهای استانی ایجاب می کند نگاه ویژه ای به آذربایجان غربی بویژه در رشته پرتاب ها صورت گیرد.

وی گفت: علیرغم اینکه استان استعدادهای خوبی دارد اما به دلیل نبود نگاه عادلانه، استان از ظرفیت مهم پیست تارتان محروم است.

استاندار آذربایجان غربی با اعلام حمایت از این رشته مادر ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان باید عادلانه تر نسبت به توزیع امکانات اقدام نماید.

شهریاری خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش روز با حمایت های استانی و ملی ترکیب شود بطور قطع استعدادهای خوب دیگری در رشته پرتاب ها و سایر بخش ها در استان شکوفا می شود.

رئیس فدراسیون دو و میدانی نیز در این دیدار از اختصاص یک مربی خارجی برای استان خبر داد و گفت: با توجه به در پیش بودن مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان مربی لهستانی که سابقه پرورش قهرمانان جهانی را دارد در این استان مشغول بکار می شود.

هاشم صیامی افزود: با استعدادیابی که انجام بگیرد می توان برخی چهره های نوجوان و جوان استان را به مسابقات آسیایی اعزام کرد.

وی گفت: به زودی بخشی از تجهیزات خریداری شده دو و میدانی به آذربایجان غربی اختصاص می یابد.