مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

عدم حمایت از کودکان منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود/ مدرسه زمستانه حقوق کودک نقش موثری در ارتقا و توانمندسازی فعالین حوزه کودک و نوجوان خواهد داشت

عدم حمایت از کودکان منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود/ مدرسه زمستانه حقوق کودک نقش موثری در ارتقا و توانمندسازی فعالین حوزه کودک و نوجوان خواهد داشت
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: کودکان آینده سازان جامعه هر سرزمینی هستند که توجه به آنها امری ضروری بوده و در آموزه‌های دینی و اسلامی ما، حقوق کودک بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ پریسا علیلو با اشاره به اینکه عدم حمایت از کودکان این قشر آسیب پذیر جامعه منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی بزرگی می‌شود افزود: بعنوان مرجع حقوق کودک آگاهی بخشی و  احترام به حقوق کودک را یک وظیفه همگانی دانسته و با هدف ارتقاء آگاهی های فردی و به روز کردن دانش ها در زمینه مسائل کودکان و نوجوانان و اصلاح قوانین این حوزه، نشست ها و کارگاه های آموزشی تحت عنوان مدارس حقوق کودک برگزار می نماییم.

وی ادامه داد: با همکاری وزارت دادگستری و کنوانسیون حقوق کودک کشور دهمین مدرسه حقوق کودک کشور را در استان آذربایجان غربی افتتاح کردیم. جامعه مخاطب در این مدرسه فعالان حوزه حقوق کودک،  مشاوران، روانشناسان  و حقوقدانان و متولیان حوزه کودک  هستند.

 مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری افزود: این مدرسه بصورت کارگاه دو روزه در دو شیفت صبح و عصر ۱۷ و ۱۸ دی ماه بمدت ۱۶ ساعت آموزش های تخصصی توسط اساتید برجسته کشوری به صورت مجازی و آنلاین با هدف ارتقا و توانمندسازی افراد فعال در حوزه کودکان و نوجوانان در خصوص حقوق این قشر از جامعه را ارائه می نماید.

علیلو ابراز امیدواری نمود چالش‌های حوزه کودک در کشور که تقریبا مشابه است، با آگاهی بخشی به افراد جامعه حساسیتی ایجاد شود تا خشونت علیه کودکان کاهش یافته و بتوانیم کودکانی مطالبه گر و آگاه تربیت نموده و فعالیت های مربوط به حقوق کودکان را به شکل تخصصی تر پیگیری نماییم.