وزیر کشور:

روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی مطلوب است / مردم مناطق زلزله زده نگرانی نداشته باشند

روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی مطلوب است / مردم مناطق زلزله زده نگرانی نداشته باشند
وزیر کشور با ابراز رضایت از فعالیت های صورت گرفته برای بازسازی و کمک‌ به ساخت و ساز در مناطق زلزله زده خوی گفت: این روند مطلوب بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، احمد وحیدی امروز پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اقدامات بسیار خوبی در راستای ساخت دوباره واحدهای مسکونی در این منطقه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با توجه ویژه دولت، اعتبار خوبی برای ساخت و ساز در این مناطق به تصویب رسیده و پرداخت شده است، تصریح کرد: مردم این مناطق نگرانی نداشته باشند و مسئولان نهادهای دخیل، همواره در کنار زلزله زدگان هستند.

وزیر کشور با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این مناطق با مدیریت استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: برنامه ریزی های خوبی در این خصوص صورت گرفته که همچنان ادامه می یابد.

وحیدی حجم خسارات زلزله 13 مهر امسال در این منطقه را بالا عنوان کرده و افزود: نیاز به تخریب و بازسازی بیش از هزار و 100 واحد، تعمیر افزون بر ‌چهار هزار واحد مسکونی و همچنین بیش از 500 واحد دامی مقدار قابل توجهی بود که البته کار بسیار خوبی برای بهبود وضعیت منطقه صورت گرفته است.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه تا قبل از پایان سال، کار بازسازی به اتمام برسد، خاطرنشان کرد: تقریبا ساخت و ساز در همه واحدها شروع شده و برخی به سقف رسیده و سقف برخی واحدها نیز احداث شده است.