تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر نظارت دقیق بر بازار عرضه میوه و گوشت در ایام عید

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر نظارت دقیق بر بازار عرضه میوه و گوشت در ایام عید
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: نظارت دقیق بر بازار عرضه میوه و گوشت در استان در ایام عید با هدف تنظیم بازار ضروری است.

رضا حسینی در جلسه تنظیم بازار آذربایجان غربی افزود: جهت تنظیم بازار گوشت، شکر، میوه و برخی اقلام اساسی خانوارها اقدامات اساسی انجام شده است که با نظارت دستگاه های مرتبط توزیع این اقلام در دستور کار است.

وی اضافه کرد: در موضوع شکر بنا به عللی برخی افراد از تهران اقدام به اخذ سهمیه کرده اند و اگر این دریافت ها براساس نیازشان باشد مطلوب است ولی اگر باعث شود از سهمیه استان کم شود برای استان مشکل آفرین است.

وی بیان کرد: باید دقت شود تا کارخانه ها برحسب نیاز، شکر دریافت کنند و اگر از سهمیه استانی کاسته شود قابل پیگیری می باشد و نباید سهیمه استانی بدون هماهنگی به کارخانه ای خاص داده شود.

حسینی اظهار داشت: کمبود شکر در کشور وجود ندارد و برداشت دیرهنگام محصول در جنوب کشور به علت بارش ها علت نوسانات بازار است و به زودی شکر جنوب کشور عرضه می شود.

وی درباره موضوع آرد نیز گفت: لازم است تا این موضوع بررسی شود و باید از ابتدای نوروز تا 16 فروردین آرد مانند سایر ایام سال به فراوانی در اختیار همه نانوایی ها قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: در بحث موضوع مرغ نیز استان نباید در ایام تعطیل از بابت تولید گوشت مرغ و گوساله با مشکلی مواجه شود.

وی ادامه داد: قیمت مرغ در این استان پنج هزار ریال پایین تر از سایر استان ها در هر کیلوگرم است که با مدیریت توزیع کنجاله در بین مرغداری ها دولت درصدد تنظیم بازار مرغ استان است و در این راستا به افراد متخلف اجازه کار داده نمی شود.

در این نشست دستگاه های عضو از جمله جهاد کشاورزی و تعاون روستایی به ارائه گزارش در زمینه اقدامات انجام شده در زمینه توزیع گوشت و میوه اقدام کردند.