به ریاست استاندار آذربایجان غربی

پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برگزار شد

پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برگزار شد
به ریاست استاندارآذربایجان غربی ، پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که عصر امروز در محل استانداری ترتیب یافت، هدف از واگذاری خدمات دولت به بخش خصوصی را کوپک و چابک سازی دولت عنوان کرد و گفت: با وجود اهداف عالی  موضوع واگذاری خدمات و بخشی از امکانات دولت به بخش خصوصی متاسفانه در گذشته در برخی از موارد شاهد واگذاری این امکانات بصورت رانتی به برخی از افراد هستیم و این مسئله موجب ایجاد چالشهای اساسی برای دولت شده است.

وی به نظارت ضعیف در واگذاری اماکن و خدمات به بخش خصوصی در دولت های نهم و دهم اشاره کرد و ادامه داد:  خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نظارت بر واگذاری خدمات و اماکن دولتی به بخش خصوصی بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر بودجه دولت صرف پرداخت حقوق و هزینه های دولت می شود گفت: در شرایط کنونی باید مشارکت بخش خصوصی را بیشتر کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به قابلیت واگذاری هزار و 600 طرح و پروژه به بخش خصوصی در استان،   از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست تا فهرست اماکن و امکانات دولت قابل واگذاری به بخش خصوصی در آذربایجان غربی و همچنین آیین نامه های موجود در این زمینه را منتشر کند.

وی همچنین بر رفع موانع پیش رو در خصوصی سازی تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی موانع موجود را اعلام کنند.

شهریاری در ادامه سخنان خود به آب و هوای مناسب و مناظر زیبا در دریاچه های پشت سد ها و حاشیه های این دریاچه ها اشاره کرد و گفت: حاشیه دریاچه های پشت سدهای استان  می تواند برای ایجاد اماکن گردشگری و ساخت هتل آپارتمان ها به بخش خصوصی واگذار شود و در این زمینه شرکت آب منطقه ای استان در این زمینه برنامه ریزی و با فعالان بخش خصوصی همکاری کند.  

در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز بحث واگذاری اماکن و خدمات دولت به بخش خصوصی را مورد تاکید مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان برای جذب بخش خصوصی  برای مشارکت باید در واگذاری اماکن و خدمات به بخش خصوصی ایجاد جاذبه و انگیزه کنند.