تاکید سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بر استفاده از فناوری های نوین در مدیریت حمل ونقل و ترافیک

تاکید سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بر استفاده از فناوری های نوین در مدیریت حمل ونقل و ترافیک
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی در دیدار معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات فرماندهی انتظامی استان بر استفاده از فناوری های نوین در مدیریت حمل ونقل و ترافیک استان تاکید کرد.

پیمان آرامون دردیدارسرهنگ عالمی معاون فناوری اطلاهات و ارتباطات فرماندهی انتظامی استان گفت: مدیریت و کنترل ترافیک از مباحث مهم مدیریت شهری بخصوص کلانشهرها است که با توجه حجم انبوه تردد ها و سفرهای درون شهری استفاده از سیستم های نوین نظیر سامانه های نظارت تصویری در هدایت و روان سازی ترافیک و کاهش حضور پلیس در معابر و بکارگیری توان پلیس در برقراری امنیت و مدیریت نرم افزاری ترافیک می تواند تاثیرگذار باشد.

وی افزود: امسال از محل اعتبارات جرایم رانندگی نزدیک به 5 میلیارد ریال برای خرید دوربین های نظارتی و ثبت سرعت به شهرداری ارومیه اختصاص یافته است که برای تسهیل عبور و مرور و ثبت تخلفات رانندگی در محدوده ترافیک شهر ارومیه نصب می شوند.

سرهنگ عالمی معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی نیز در این دیدار گزارشی از روند نصب و بکارگیری دوربین های نظارت تصویری در معابر درون و برون شهری استان ارائه کرد و گفت: تا کنون 167 سامانه هوشمند نظارتی نصب شده در معابر درون و برون شهری در کنترل ترافیک و ثبت تخلفات رانندگی از کیفیت و قابلیت خوبی برخوردار هستند .

وی افزود: این سامانه های با استفاده از توان و تخصص کارشناسان فرماندهی انتظامی نصب شده و برای توسعه آن و گسترش دامنه تحت پوشش نیازمند همراهی و همکاری تمامی دستگاهی ذیربط است.