معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی آذربایجان غربی

معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی آذربایجان غربی
بیست و چهارمین دوره جشنواره شهید رجایی آذربایجان غربی با معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر در سالن همایش‌های استانداری برگزار و از دستگاه‌های برگزیده تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، در این مراسم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی و دبیر جشنواره شهید رجایی استان گفت: فلسفه نامگذاری این جشنواره به نام شهید رجایی، در واقع الگو قرار دادن این شهید گرانقدر در موضوع خدمت رسانی به مردم بوده و فرصتی است تا از دستگاه‌های برتر در این مسیر تقدیر شود.
 
حسین سپهری تصریح کرد: تلاش شده ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی دقیق، منصفانه، بحق و بدون سوءنیت انجام گیرد به طوری که نتایج آن در جامعه ملموس و منطبق بر واقعیت باشد.

وی در ادامه افزود: ارزیابی انجام شده در قالب 17 شاخص عمومی که مشترک بین همه دستگاه‌ها و 687 شاخص اختصاصی متناسب با ماموریت های ذاتی و شرح وظایف دستگاه‌ها برای 52 دستگاه استانی در قالب 5 گروه انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی اضافه کرد: از بین 52 دستگاه، دو دستگاه به عنوان برتر در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی و در  پنج گروه اختصاصی نیز یک دستگاه در هر گروه انتخاب شده است.

دبیر جشنواره شهید رجایی استان ادامه داد: برای اولین بار در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها علاوه بر شاخص های مصوب، چهار شاخص با عنوان: جذب اعتبارات عمرانی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، میزان مشارکت دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات مورد نیاز برنامه ریزی و توسعه استان و نظارت فنی اجرایی طرح های عمرانی تعریف شده که این شاخص ها تاثیرات مثبت زیادی در بهبود خدمت رسانی به مردم داشته است.

سپهری همچنین افزود: نتیجه نهایی ارزیابی به سازمان امور اداری و استخدامی منعکس شده و این سازمان نتایج به دست آمده را در چهار سطح عالی، خوب، متوسط و ضعیف ارزیابی نموده که 13 دستگاه در سطح خوب، 28 دستگاه متوسط و 10 دستگاه عملکرد ضعیف داشتند.

وی در ادامه عنوان کرد: حلقه مفقوده در این ارزیابی چه در نظام اداری و منابع انسانی و چه در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، موضوع بهره وری می باشد که کمتر به آن در استان توجه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخصوص ارزیابی سال آینده نیز خاطرنشان کرد: سال آینده به لحاظ اهمیت برخی موضوعات، شاخص های دیگری مثل جذب اعتبارات از منابع ملی، فروش اموال مازاد، مشارکت های عمومی و خصوصی در واگذاری پروژه ها، وصول درآمد، بهره وری، توسعه دولت الکترونیک به شاخص های اختصاصی اضافه خواهد شد و نظارت میدانی در نحوه خدمات رسانی به مردم از همه بخش ها انجام خواهد گرفت.

دبیر جشنواره شهید رجایی استان افزود: به عنوان اولین استان در راستای تحقق سیاست ها و راهبردهای دولت مردمی، ارزیابی عملکرد دستگاه‌های شهرستانی با همکاری فرمانداری‌ها در دستور کار سازمان قرار خواهد گرفت.

در پایان این مراسم از دستگاه‌های اجرایی برتر استان در زمینه خدمت‌رسانی به مردم به شرح ذیل قدردانی شد:

  • رتبه اول مجموع امتیاز شاخص های عمومی و اختصاصی: اداره کل امور مالیاتی استان
  • رتبه دوم مجموع امتیاز شاخص های عمومی و اختصاصی: اداره کل آب و فاضلاب استان
  • رتبه برتر در بین دستگاه های گروه سلامت و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی
  • رتبه برتر در بین دستگاه های گروه عمومی و قضائی با در نظر گرفتن مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی: اداره کل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان غربی
  • دستگاه برگزیده در بین دستگاه های گروه تولیدی و خدماتی با در نظر گرفتن مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی: اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
  • دستگاه برگزیده در بین دستگاه های گروه زیربنائی و توسعه زیر ساخت با در نظر گرفتن مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی: شرکت گاز استان آذربایجان غربی

همچنین از برخی دستگاه های اجرایی که منشا خدمات مثبت بودند و دو نفر از فرمانداران و برخی مدیران موفق استان در این جشنواره تقدیر شد.