معاون استاندار:

در طول هشت سال گذشته ۶۳۷۲ پروژه کشاورزی در آذربایجان‌غربی مورد بهره‌برداری قرار گرفت/۱۳۶۶ پروانه بهره‌برداری در دولت‌های تدبیر و امید در استان صادر شد

در طول هشت سال گذشته ۶۳۷۲ پروژه کشاورزی در آذربایجان‌غربی مورد بهره‌برداری قرار گرفت/۱۳۶۶ پروانه بهره‌برداری در دولت‌های تدبیر و امید در استان صادر شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به افتتاح ۶۳۷۲ پروژه کشاورزی در سطح استان، گفت: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۹۳ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۲ تاکنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی، نادر صادقی امروز نوزدهم بهمن‌ماه در سی‌وپنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی استان آذربایجان‌غربی ضمن تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: از آغاز دوره فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم تاکنون تعداد ۶۳۷۲ پروژه کشاورزی در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ‌بر یک هزار و ۶۹۳ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال‌زایی برای ۲۱ هزار و ۱۸ نفر احداث و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: درصد اشتغال‌زایی بخش کشاورزی استان در مقایسه با میانگین کشوری در سطح دو برابری قرار دارد به نوعی که میانگین اشتغال بخش کشاورزی در کشورمان ۱۸ درصد است.

وی عنوان کرد: در طول دهه فجر امسال نیز ۱۳۹ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۴۳۴ میلیارد ریال و ایجاد شغل برای ۶۵۰ مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار خواهد گرفت.

صادقی تصریح کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مجموع سرمایه‌گذاری‌های داخلی انجام شده در آذربایجان‌غربی منجر به صدور ۱۳۶۶ پروانه بهره‌برداری با اعتباری بالغ‌بر ۴۵۰۰ میلیارد تومان و ۱۵ هزار نفر اشتغال‌زایی شده است.

وی یادآور شد: در ده ماهه امسال نیز ۱۵۵ پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت با اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۳۵۰۰ نفر در استان صادر شده است.

معاون استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که در حوزه کشاورزی ۴ هزار پروانه بهره‌برداری با اعتبار ۱۳۳۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۲۴ هزار نفر صادر شده، افزود: در بخش خدمات نیز ۷۸ طرح با اعتبار ۶۶۳ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی همچنین از عملیاتی شدن پرداخت ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در راستای جهش تولید در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان خبر داد و ابراز داشت: این تسهیلات در قالب تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی آذربایجان غربی پرداخت می‌شود.

صادقی با اشاره به نامه‌نگاری انجام شده توسط استاندار آذربایجان‌غربی به ریاست‌جمهوری در ارتباط با سیب‌های موجود در سردخانه‌های استان، افزود: بر اساس دستور آقای روحانی به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و مصوبه جلسه صدوبیست‌وسوم تنظیم بازار کشور مقرر شد در ازای صادرات سیب میوه موز وارد کشور شود.

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، سی‌وپنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی استان آذربایجان‌غربی همزمان با افتتاح ۱۳۹ پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی کشاورزی استان با اعتباری بالغ‌بر ۴۳۴ میلیارد ریال از طریق ویدئوکنفرانس با وزارت جهاد کشاورزی باحضور ریاست‌جمهوری برگزار شد.