معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

دانشگاه علوم پزشکی استان پیگیر دریافت سهمیه واکسن استان باشد/رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیش‌ازپیش مدنظر قرار گیرد

دانشگاه علوم پزشکی استان پیگیر دریافت سهمیه واکسن استان باشد/رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیش‌ازپیش مدنظر قرار گیرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با هشدار نسبت به شروع پیک پنجم کرونا، گفت: از مردم درخواست می‌کنیم تا انجام واکسیناسیون عمومی رعایت مسائل بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی امروز بیست و یکم تیر ماه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان ضمن تبریک روز ازدواج و اشاره به اهمیت این مهم، اظهار داشت: متأسفانه کاهش میزان ازدواج و زادوولد سبب رشد منفی جمعیت کشور و استان شده ازاین‌رو بایستی تبلیغات و حمایت همه‌جانبه از ازدواج و زادوولد در دستور کار مسئولان و دستگاه‌ها قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ضمن هشدار نسبت به شروع پیک پنجم کرونا، گفت: بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان، 12 شهرستان در شرایط نارنجی و چهار شهر در شرایط زرد قرار دارند و شهرستان خوی نیز در شرایط قرمز به سر می‌برد.

مصطفوی با تأکید بر رعایت بیش‌ازپیش دستورالعمل‌های بهداشتی، کرد: متأسفانه بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان میزان استفاده از اقلام بهداشتی به‌ویژه ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان کاهش یافته که در نوع خود بسیار نگران‌کننده است. از مردم درخواست می‌کنیم تا انجام واکسیناسیون عمومی رعایت مسائل بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به شروع هر چه زودتر واکسیناسیون عمومی با تولید انبوه واکسن‌های داخلی، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان پیگیر دریافت سهم آذربایجان غربی از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل باشد. طبق اعلام مسئولان کشوری واکسیناسیون عمومی تا پایان امسال آغاز می‌شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی با اشاره به احیاء دریاچه ارومیه، عنوان کرد: احیاء این نگین فیروزه‌ای یکی از وعده‌های روزهای نخست خدمت دولت تدبیر و امید بوده که همچنان به دنبال این موضوع هستیم. امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه انتقال آب به دریاچه کاهش سطح آب متوقف شود.