تفاهم نامه همکاری بین مدیریت فناوری اطلاعات با مرکز آپای دانشگاه ارومیه در زمینه های حوزه فناوری و امنیت اطلاعات مورد توافق قرار گرفت.

تفاهم نامه همکاری بین مدیریت فناوری اطلاعات با مرکز آپای دانشگاه ارومیه در زمینه های حوزه فناوری و امنیت  اطلاعات مورد توافق قرار گرفت.

 طی جلسه‌ای که به منظور بحث و بررسی در زمینه همکاریهای مدیریت فناوری اطلاعات استانداری آذربایجان غربی با مرکز آپای دانشگاه ارومیه برگزار گردید، مقرر شد  تلاش شود ضمن هم افزایی، تمام ظرفیت های موجود در جهت موضوعات مختلف شامل:

  • ارتقاء شاخص‌های مختلف از جمله ارزیابی امنیتی  وضعیت سامانه ها و مرکز داده استانداری عملیاتی و اجرایی گردد.
  • موضوع همکاری های لازم در خصوص برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت شبکه  برای کلیه کارشناسان فناوری اطلاعات استانداری و فرمانداریهای تابعه
  •   توسعه بازارها و کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات در استان
  •  ارائه راهکارهای مناسب در جهت پربار نمودن کمیته های شهر هوشمند ، استفاده از توان علمی موثر در حوزه IOT
  •  همراهی و همکاری برای دریافت گواهی های نامه های امنیتی برای مجموعه استانداری و واحد های تابعه و دیگر دستگاه ها ی اجرایی سطح استان

استفاده شود.لذا ضمن   تشکیل کمیته مشترکی از گروه امنیت شبکه استانداری و مرکز آپای دانشگاه ارومیه به صورت مستمر پیگیری موضوعات مورد توافق در دستور کار قرار گرفته و نتایج آن در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

در پایان حاضرین از مرکز دیتا سنتر استان بازدید و گزارشی از آخرین اقدامات موجود در این مرکز و ارتقاء حوزه های مختلف ارائه نمودند.