معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

رصد و پایش بازار با همکاری مردم به خوبی پیش می رود/ با متخلفین و فرصت طلبان برخورد می شود

رصد و پایش بازار با همکاری مردم به خوبی پیش می رود/ با متخلفین و فرصت طلبان برخورد می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه خوشبختانه با همراهی مردم و نظارتهای انجام گرفته آرامش معقولی بر بازار حاکم است گفت: برای حفظ این آرامش و پیشگیری از جولان فرصت طلبان همه تدابیر لازم اتخاذ شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ بهنام شهدی در سی و یکمین جلسه تنظیم بازار استان، ضمن اشاره به کاهش 21 درصدی مصرف بنزین از ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت در استان تصریح کرد: قیمت کالاهای اساسی از مبدا تا توزیع و مصرف توسط دستگاههای نظارتی رصد و کنترل می شود.

وی با بیان اینکه خودکنترلی اصلی اساسی در فراهم سازی فضای آرام بازار بشمار می رود افزود: به مردم این اطمینان خاطر را می دهیم که نظارت کاملی بر بازار صورت می گیرد لذا نیازی به احتکار خانگی نبوده و نیست.

شهدی ادامه داد: با تخلفاتی چون ممانعت از عرضه بشدت برخورد می شود و تیم های بازرسی بصورت چند لایه بر بازار نظارت دارند و تا به امروز ضمن تشکیل تعدادی پرونده تخلفی، جرائم و برخوردهای لازم نیز انجام گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در ادامه از دستگاههای مربوطه خواست تا عملکرد خود را در خصوص رصد و برخورد با متخلفین به اطلاع عموم برسانند تا مردم حصول اطمینان نمایند که اجازه هیچ گونه سوء استفاده ای به فرصت طلبان داده نمی شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نظارت بر بازار تداوم دارد گفت: آگاهسازی عمومی اصلی اساسی در حفظ آرامش بازار است و از صدا و سیما و رسانه ها انتظار می رود تا همچو همیشه در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

وی دفاع از حقوق مصرف کنندگان را خط قرمز برشمرد و افزود: اتحادیه های مربوطه و اتاق اصناف با همراهی دستگاههای مربوطه نظارت موثر را ادامه دهند و گزارش عملکرد خود را در جلسات تنظیم بازار که یک روز در میان تشکیل می شود ارائه دهند.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی گزارش عملکرد دستگاه مربوطه در حوزه های سوخت،حمل و نقل،بازرسی،تعزیرات،غله،اصناف،اقتصاد و دارایی،جهاد کشاورزی،برنامه و بودجه و فرمانداری ارومیه را ارائه دادند.