برگزاری جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان

برگزاری جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان
جلسه ی کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ریاست در ارومیه معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در این جلسه که با حضور فرمانداران و دبیران فرعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستانها در سالن جلسات خانه جوان ارومیه تشکیل شد از زحمات تمامی دست اندرکاران این ستاد تقدیر و تشکر نمود و گفت: علی رغم وجود مشکلات و کمبودها، ولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با جدیت انجام و نتایج خوبی در این زمینه حاصل می شود.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برنامه جامعی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین نموده است، اظهار داشت: سالم سازی و شفاف سازی گردش پول و ارز، بهبود و تسریع جریان تجارت قانونی، ساماندهی و کنترل مرزها و مبادی رسمی، افزایش خطر قاچاق بیش از مبادی کشورمان از برنامه های شاخص دراین زمینه است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار سال ۹۶ حجم قاچاق کالا ۱۲میلیارد و ۹۰۰میلیون دلار بود که در سال ۹۷ این آمارها کاهش یافته است، گفت:۲میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار از این رقم مربوط به قاچاق پوشاک است که باعث رکود در این صنعت می شود
.

وی به فرهنگ سازی و استفاده از کالای ایرانی در بین مردم تاکید کرد و افزود: برای جلوگیری از قاچاق کالا باید تولیدات داخلی از لحاظ کمی و کیفی ارتقا پیدا کند.
مصطفوی همچنین در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: تمامی دستگاههای اجرایی باید با این امر که مسائل اقتصادی ما را تحت تاثیر قرار می دهد مقابله کنند.

حسن خانی مدیر کل امنیتی و انتظامی استاندار نیز در این جلسه با اشاره به اثرات سوی قاچاق بر رکود اقتصاد در جامعه، گفت: شناسنامه دار کردن انبارهای کالا جهت جلوگیری از قاچاق از اهداف اصلی ماست که در سال جاری به صورت جدی تر به این امر خواهیم پرداخت.

در ادامه این جلسه همچنین شرکت کنندگان در این جلسه به بیان مشکلات و راهکارهای پیشنهادی خود پرداختند.