ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری سلامت بی نظیر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری سلامت بی نظیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی در آیین رونمایی از سایت صدر شفا در حوزه گردشگری سلامت استان ضمن اعلام حمایت از فعالیت سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در استان گفت: سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری با هدف تسریع بررسی درخواست های سرمایه گذاران، انجام استعلامات و صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاری در استان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه تمامی مجوزهای سرمایه گذاری در استان از طریق سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری صادر می شود، افزود: این امر باعث می شود با شفافیت کامل و در کمترین زمان ممکن، روند بررسی درخواست های سرمایه گذاری و عملکرد دستگاههای ذیربط در این زمینه، مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرد.

معاون استاندار در ادامه به ظرفیت های استان در حوزه گردشگری بویژه گردشگری سلامت اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی با توجه به جاذبه های طبیعی فراوان، هم مرزی با چند کشور خارجی و وجود امکانات درمانی و بیمارستانی، ظرفیت بی نظیری برای توسعه گردشگری بویژه گردشگری سلامت دارد که باید با برنامه ریزی دقیق و اصولی از این ظرفیت ها در جهت توسعه، اشتغال و رونق اقتصادی استان استفاده کنیم.

حسینی ادامه داد: در حوزه گردشگری سلامت، باید ساختاری تعریف شود که بتوانیم گردشگران سلامت را در مرز تحویل بگیریم و به مراکز درمانی واقعی در استان هدایت کنیم.

حسینی همچنین به اهمیت جذب سرمایه گذاری در توسعه استان اشاره و اظهار کرد: اگر می خواهیم استان به رشد و توسعه برسد، باید این را درک کنیم که سرمایه گذاران برای ما یک نعمت و بسیار ارزشمند هستند و تا حد توان باید از آنها حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: بدنبال این هستیم که با یک تیم اقتصادی قوی، توانمند، علاقمند و با انگیزه و با تدوین یک ساختار حمایتی، زمینه و بستر را برای فعالیت سرمایه گذاران حوزه های مختلف در استان فراهم کنیم.

در این مراسم با حضور معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران استانی، از سایت صدر شفا در حوزه گردشگری سلامت استان آذربایجان غربی رونمایی شد.