در کمیسیون ایمنی راهها عنوان شد؛

معاون استاندار: محورهای روستایی آذربایجان غربی ایمن سازی می شود/ لزوم رفع نواقصات جاده ای برای کاهش تصادفات

معاون استاندار: محورهای روستایی آذربایجان غربی ایمن سازی می شود/ لزوم رفع نواقصات جاده ای برای کاهش تصادفات
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از ایمن سازی راههای روستایی خبر داد و گفت: به منظور کاهش تصادفات و افزایش ایمنی راههای روستایی، ۵ برنامه عملیاتی از جمله اصلاح نقاط پرحادثه در راههای روستایی در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی روز دوشنبه در کمیسیون حمل و نقل و ایمنی راهها با اشاره به اهمیت محور های روستایی تصریح کرد: بر اساس طرحی با مشارکت پلیس راه، راهداری و دفتر امور روستایی ۵ برنامه عملیاتی برای افزایش ایمنی راههای روستایی استان اجرایی می شود.

وی اصلاح و ایمن سازی ورودی و خروجی های حادثه خیز و تقاطع های غیر ایمن راههای روستایی و نصب علائم هشدار دهنده جهت آشکار سازی، آموزش حضوری و مجازی دهیاران برای فرهنگسازی جوامع محلی به منظور رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، ارتباط مستمر مجازی پلیس راه و دهیاران برای گزارش تخلفات و مشکلات ترافیکی، برگزاری کارگاه های آموزشی ضوابط و مقررات راهنمایی و رانندگی برای روستائیان و آشکار سازی ادوات و ماشین آلات کشاورزی را از جمله این برنامه های عملیاتی برشمرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر اجرایی نمودن مصوبات کمیسیون از جمله برنامه های کوتاه مدت برای کاهش تصادفات در محور های پرحادثه تاکید کرد و افزود: اگر چه انسان عامل نخست در وقوع تصادفات است اما جاده باید با کیفیت مناسب خود پوشش دهنده خطای انسان و وسیله نقلیه باشد.

رحمانی با اشاره به توسعه برنامه های فرهنگی و نیز تشدید مجازات متخلفین رانندگی گفت: رفع نواقصات جاده ای سهم بسزایی در کاهش تصادفات دارد.