نخستین جلسه کارگروه استانی طرح جامع خطرپذیری سیل

نخستین جلسه کارگروه استانی طرح جامع خطرپذیری سیل
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه بر انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع سیلاب در استان‌ تاکید کرد.

پیمان آرامون با اشاره به دستورالعمل وزیرمحترم کشور در خصوص مطالعات پهنه بندی زلزله افزود: در بخش اجرای اقدامات پیشگیرانه تا پایان مهرماه تمامی شهردارایهای استان باید عملیات لایروبی انهار  داخل محدوده شهرها را به اتمام رسانند.

وی افزود: در خصوص مطالعات نیز در این دستورالعمل وظیفه ای برای شرکت آب منطقه ای مشخص شده که به منظور سرعت دهی به آن ادارات کل راه وشهرسازی و بنیاد مسکن مطالعات بالادستی شهرسازی و طرح های هادی استان که به موضوع حریم و بستر رودخانه ها و نقاط حادثه خیز پرداخته‌اند در اختیار شرکت آب منطقه ای قراردهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز در این جلسه گفت:  سیلاب یکی از حوادث طبیعی در استان‌ است که خسارت‌های قابل توجهی را به زیرساخت ها و مزارع و اماکن شهری و روستایی در استان‌ وارد می سازد.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه سال گذشته بر اثر وقوع سیلاب به بخش های عمرانی، مسکوتی و تولیدی 400 میلیارد ریال خسارت وارد شد افزود: امسال با توجه به بارش‌های شدید ابتدای سال با تدبیری که در شورای مدیریت بحران و مقام عالی استان انجام شد با اقدامات سریع دستگاهها و لایروبی نقاط پرحادثه خطر سیلاب کنترل شد.

از مجموع 2700 کیلومتر انهار در استان‌ تاکنون 1170 کیلومتر آن لایروبی شده است و امسال نیز 140 کیلومتر از نقاط بحرانی در دست اقدام است.