معاون استاندار آذربایجان غربی:

پروژه های ارتقای ایمنی حمل و نقل پیش از کلنگ زنی باید تامین اعتبار بشود/ با متجاوزین به حریم قانونی جاده ها باید برخورد شود/ ارتقای آموزش ترافیکی مردم به یک بسیج عمومی نیاز دارد

پروژه های ارتقای ایمنی حمل و نقل پیش از کلنگ زنی باید تامین اعتبار بشود/ با متجاوزین به حریم قانونی جاده ها باید برخورد شود/ ارتقای آموزش ترافیکی مردم به یک بسیج عمومی نیاز دارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرائی بویژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک باید پیش از کلنگ زنی پروژه نسبت به تامین اعتبار اقدام نمایند و تا زمانیکه اعتبار تامین نشده است، کلنگ زنی نشود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی امروز دوشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل و راهها با تاکید بر نقش آموزش و فرهنگسازی در کاهش تصادفات و تلفات جاده ای تصریح کرد: علاوه بر اینکه به اجرای برنامه های ارتقای ترافیکی توسط دستگاه های فرهنگی نیاز داریم می طلبد تا بسیجی عمومی برای این موضوع شکل بگیرد.

وی گفت: با توجه به درپیش بودن ایام تعطیلات عید سعید فطر و احتمال افزایش سفرهای جاده ای هماهنگی ایمن سازی معابر درون و برون شهری، نصب تابلو و علائم ایمنی و هشدار دهنده، استقرار تجهیرات ایمنی، شستشوی تابلو و علائم و نیز آسفالت معابر و تامین و اصلاح روشنایی معابر در دستور کار قرار بگیرد.

رحمانی هماهنگی های بین بخشی، انسجام برنامه ها و وحدت رویه برای کاهش تصادفات و تلفات و نیز روانسازی ترافیک را اصلی اساسی برشمرد و گفت: آمادگی شرکت های امدادخودرو، بیمه و جایگاه های سوخت نیز باید مدنظر باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر تعیین قدر و سهم دستگاه های اجرایی در مقوله حمل و نقل و ترافیک از برخورد با متجاوزین به حریم قانونی جاده ها خبر داد و افزود: در زمینه آزاد سازی حریم قانونی جاده ها اقدام موثری صورت نگرفته است. 

رحمانی در ادامه استفاده از تحلیل محتوای دوربین های کنترل جاده ای، لزوم افزایش تعداد دوربین های نظارتی و کنترلی و تعیین اولویتهای خط کشی را نیز مورد اشاره قرار داد.