معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

تشویق به فرزندآوری نیاز به فرهنگ‌سازی دارد

تشویق به فرزندآوری نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: در موضوع فرزندآوری باید در حوزه فرهنگی کارهای بسیاری انجام شود و برای نسل فعلی و آینده فرهنگ سازی شود چرا که برای عبور از بحران جمعیت وجود 2فرزند کافی نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، رضا ابراهیمی در آیین پایانی رویداد جوانی جمعیت و رویداد زرسا (زن، رسانه، سلامت، ایران) که در سالن تالار مرکزی ارومیه برگزار شد، افزود: در بحث جمعیت، کشور در وضعیت بحرانی و اضطرار روبروست بنابراین تصمیماتی که گرفته می شود بسته به شرایط موجب رفع مشکل شود.

وی تصریح کرد: قانون جوانی جمعیت که مصوب مجلس بوده و یک ونیم سال گذشته برای اجرا به دولت ابلاغ شده و دولت مصمم است این قانون را اجرا کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در قانون جوانی جمعیت مشوق هایی برای جمعیت و جوانی جمعیت مقرر شده، خاطر نشان کرد: متاسفانه در اجرای حداقل ها گاها با مشکل مواجه هستیم و در عملکرد ها وضعیت وخروجی، مناسب نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی یاد آور شد: درنیمه دوم سال گذشته با پیگیری های انجام شده نظام بانکی استان عملکرد خوبی داشت و در ارائه تسهیلات بانکی ازدواج جوانان خوب عمل کردند اما با این وجود با نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

وی اظهار کرد : یکی از قدرت های اصلی در حاکمیت سرمایه و نیروی انسانی است برای بهبود شرایط کشور در این حوزه نیاز است در بین آحاد مردم از هر تریبون و ظرفیتی درجهت فرهنگ سازی بهره گرفت.

وی تصریح کرد: تا امروز مشوق های فرزندآوری بیشتر برای زنان شاغل بوده درحالی که 70درصد زنان کشور خانه دارهستند بنابراین باید برای این قشر برنامه ریزی کرده و مشوق هایی درنظر گرفت.