جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان برگزار شد

جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان برگزار شد
به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به فعال نمودن بازاچه های مرزی استان گفت: باید اولویت‌بندی کالاهای وارداتی بازارچه های مرزی در انجام گیرد تا کالاهایی که در شرایط فعالی به نفع استان و کشور است، از طریق این بازاچه ها وارد از کشوهای همجوار وارد شود.

بهنام شهدی در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی آذربایجان‌غربی افزود: اولویت بندی واردات مشخص می‌کند که چه کالایی و به چه میزانی از طریق بازاچه های مرزی وارد کشور شود که این امر به نفع کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کالاهای با قابلیت تهاتر در مبالات مرزی شناسایی شود، گفت: مسئولان دستگاه‌های مربوطه باید در سریع‌ترین زمان ممکن کالاهای با قابلیت تهاتر در مبادلات مرزی را شناسایی و معرفی کنند.

شهدی با تاکید بر به روز رسانی اطلاعات بازارچه های مرزی استان، ادامه داد: باید اطلاعات بازارچه‌ها مورد بررسی قرار گرفته  تا اطلاعات به‌روز و دقیقی از این بازارچه ها در حوزه واردات و صادرات محصولات مورد نیاز استان در اختیار قرار گیرد.

در این جلسه اعضای شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان، نظرات و دیدگاه‌های خود را در جهت ساماندهی مبادلات مرزی از بازاچه ها مرزی استان ارائه کردند.