معاون استاندار آذربایجان غربی :

برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی از سطح شهر همکاری و هماهنگی تمام دستگاههای متولی نیاز است

برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی از سطح شهر همکاری و هماهنگی تمام دستگاههای متولی نیاز است
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: برای زدودن چهره ناخوشایند شهر و جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی باید تمام دستگاههای متولی همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان، کودکان کار و خیابانی که امروز در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه مهربانی و نوعدوستی مردم آذربایجان غربی مثال زدنی و بینظیر هست، گفت: در برخی موارد مهربانی و کمک به هم نوع مردم آذربایجان غربی باعث ایجاد سواستفاده هایی شده و برخی صحنه های ناخوشایند از جمله حضور متکدیان و کودکان خیابانی در سطح شهر و چهارراهها می شود.

وی افزود: بر اساس آمار ارائه شده در جلسه، در حال حاضر 15 تا 20 متکدی در سطح شهر ارومیه وجود دارد و با تعمیم به کل استان این آمار در حدود 60 نفر می شود که با هماهنگی و همکاری تنگاتنگ دستگاههای متولی می توان در این خصوص به نتیجه مطلوب رسید  و با جمع آوری و ساماندهی این افراد چهره شهر را تغییر و زیبا نمود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به تاسیس اردوگاه و گرم خانه اشاره کرد و با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به ساخت آن، اظهار داشت: شهرداری ارومیه می بایست در این خصوص اعتبارات مورد نیاز را جذب و تا شروع فصل سرما اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد.

مصطفوی به رسالت خطیر خبرنگاران و اصحاب رسانه در جهت تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم و جامعه اشاره نمود و گفت: مردم باید کمکهای خود را به صورت درست و از طریق نهادهای حمایتی به دست فقرا و نیازمندان برسانند و به افرادی که بر سرچهارراهها حضور دارند و قصد سواستفاده از احساسات پاک مردم را  دارند اجازه سو استفاده داده نشود و این امر باید از طریق رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی فرهنگسازی و اطلاع رسانی شود.

وی در ادامه بر ضرورت ورود سازمانهای مردم نهاد به این امر تاکید نمود و گفت باید از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در این خصوص استفاده استفاده شود .

ارائه آموزشهای لازم توسط فنی حرفه ای به متکدیان برای تجدید درآمد، تهیه فیلم و ویژه برنامه توسط صدا و سیما در راستای فرهنگسازی، ایجاد کارگروه ویژه برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهر ارومیه از دیگر مواردی بود که معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه به آن اشاره نمود.

طباطبایی مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه به مصوبه جلسات گذشته این ستاد در خصوص ساماندهی کودکان کار اشاره کرد و گفت : در این جلسات مقرر شده بود در صورت ارائه طرح عملیاتی برای ساماندهی کودکان کار اعتبارات لازم تامین و اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد که تاکنون طرح عملیاتی در این خصوص ارائه نشده است.