مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری

عملکرد ادارات آذربایجان غربی در حوزه ایثارگران ارزیابی می شود

عملکرد ادارات آذربایجان غربی در حوزه ایثارگران ارزیابی می شود
مشاور استاندار و مسوول امور ایثارگران استانداری آذربایجان غربی با تاکید بررسی مشکلات ایثارگران گفت: عملکرد سازمان و نهادهای اجرایی استان نیز در این خصوص ارزیابی و در صورت رعایت نکردن حقوق ایثارگران با آنان برخورد می شود.

 

به گزارش ایرنا، علی پیام در جلسه کمیته ارزیابی و نظارت امور ایثارگران آذربایجان غربی افزود: ایثارگران از خدمات نامناسب برخی دستگاه های اجرایی ناراضی هستند و باید این امور با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از سهمیه استخدامی مخصوص خانواده های جانبازان و ایثارگران است، ادامه داد: اگر این قانون در ادارات مراعات نشود تخلف آشکار از قوانین است.

وی اظهار داشت: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت ویژه اشتغال ایثارگران، راهکارهای کاربردی را در راستای رفع مشکلات ارائه دهیم.

وی با اشاره به انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی اضافه کرد: در انتخاب مدیران سازمان های اجرایی نیز باید به مساله ایثارگران توجه ویژه شود و این افراد در اولویت انتخاب باشند.

مشاور استاندار و مسوول امور ایثارگران استانداری آذربایجان غربی گفت: امنیت و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت ها و جانفشانی ها شهدا و ایثارگران است که باید قدردان این رشادت ها باشیم.

پیام گفت: باید برای کسانی که در راه دفاع و صیانت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از جان خود گذشتند و ایثارگری کردند، خدمات شایسته ای ارائه دهیم و به مسائل، مشکلات و اشتغال فرزندان آنان بیش از پیش رسیدگی کنیم.

وی اضافه کرد: خانواده شهدا و ایثارگران صاحبان اصلی نظام هستند و باید قدردان زحمات آنان باشیم.

به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص اشتغال ایثارگران و خانواده های آنها در دستگاه های اداری و نظارت بر این امور بحث و تبادل نظر شد.

در حال حاضر پنج هزار دانشجوی خانواده شهدا و ایثارگر در آذربایجان غربی در حال تحصیل هستند که یکهزار و 589 نفر از سال 1394 تاکنون از تسهیلات خوداشتغالی و کارآفرینی بهره مند شده اند.

مردم آذربایجان غربی 12 هزار شهید، 19 هزار جانباز و 2 هزار آزاده تقدیم دفاع از کیان اسلامی کرده اند؛ همچنین 125 هزار نفر ایثارگر و رزمنده و خانواده آنان در این استان وجود دارد که همیشه در همه صحنه ها به صورت گسترده حضور دارند.