نخستین جلسه ستاد توسعه شهرستان تکاب تشکیل شد

نخستین جلسه ستاد توسعه شهرستان تکاب تشکیل شد
معاون هماهنگی امور  اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور، 31 شهرستان از 7 استان کشور بعنوان پایلوت توسعه و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند که شهرستان تکاب نیز جزو این شهرستان هاست.

نخستین جلسه ستاد توسعه شهرستان تکاب، امروز با ریاست معاون هماهنگی امور  اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی در این جلسه که در محل استانداری برگزار شد، گفت: در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور، 31 شهرستان از 7 استان کشور بعنوان پایلوت توسعه و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند که شهرستان تکاب نیز جزو این شهرستان هاست.

وی افزود: در همین راستا بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، ستاد توسعه شهرستان تکاب در استان تشکیل و موضوعات مربوط به توسعه این شهرستان را پیگیری می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، اجرای سریع پروژه های اقتصاد مقاومتی و ارتقای شاخص های توسعه شهرستان تکاب را از مهم ترین اهداف تشکیل ستاد توسعه این شهرستان عنوان کرد.

وی ادامه داد: نهادسازی محلی با تشکیل صندوق اعتباری و تشکل های کارآفرینی، توانمندسازی منابع انسانی با اولویت بانوان و جوانان، عدالت قضایی و مشارکت مردم و تمرکززدایی و تسهیل گری دولتی، الزامات چهارگانه ای هستند که دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه های توسعه ای خود در شهرستان تکاب باید مدنظر داشته باشند.

حسینی خاطرنشان کرد: استفاده از کمک های فنی و اعتباری جهت ایجاد مشوق های لازم برای سرمایه گذاری، تشکیل صندوق های کارآفرینی در 30 نقطه روستایی دارای پتانسیل تولید و تخصیص حداکثر درصد اعتبار به پروژه های مصوب و پیشران توسعه شهرستان از جمله برنامه هایی هستند که بر اساس دستورالعمل ابلاغی در تکاب اجرا خواهند شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همچنین از دستگاه های اجرایی خواست ظرف مدت 10 روز پروژه های مستعد سرمایه گذاری شهرستان تکاب را تهیه و به دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری ارسال کنند.

فرماندار تکاب نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت توسعه شهرستان را ارائه کرد.

در این جلسه وظایف دستگاه های اجرایی استان در ستاد توسعه شهرستان تکاب تبیین و بررسی شد.