معاون استاندار :

انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی در ۴۷ شهر و ۲۱۷۳ روستای آذربایجان غربی برگزار می شود/ فراهم سازی مشارکت حداکثری یک اولویت اساسی است

انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی در ۴۷ شهر و ۲۱۷۳ روستای آذربایجان غربی برگزار می شود/ فراهم سازی مشارکت حداکثری یک اولویت اساسی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شده و به زودی با تشکیل ستاد انتخابات شکل رسمی به خود می گیرد گفت: بر اساس آخرین دستورالعمل ها در ۴۷ شهر و ۲ هزار و ۱۷۳ روستای بالای ۲۰ خانوار و یا با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی و در تمام نقاط استان نیز انتخابات ریاست جمهوری از طریق صندوق های ثابت و سیار برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ با تاکید بر ضرورت امر جلب مشارکت حداکثری افزود: باید اطلاع رسانی های لازم برای آگاهی مردم از روند ثبت نام و حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا انجام گیرد.

وی ادامه داد: با نزدیک شدن به زمان انتخابات شاهد برخی تخریب ها از سوی افراد علیه دولت برای معرفی در انتخابات هستیم که اقدام شایسته ای نیست. از انتقاد سازنده استقبال می کنیم اما تخریب دولت را تخریب نظام می دانیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عملکرد مناسب دولت در مقابله با کرونا در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته، تصریح کرد: علیرغم تحریم ها و محدودیت های مالی دولت و مردم در مقابله با کرونا به خوبی عمل کرده اند.

مصطفوی فراهم سازی جلب مشارکت حداکثری را یک اصل اساسی عنوان کرد و افزود: پیشنهادات استانی برای نحوه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ به ستاد مرکزی ارائه شده است.

در این جلسه هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری باشکوه انتخابات ۱۴۰۰ پرداختند.