استاندار آذربایجان غربی:

امکانات استان برای محرومیت زدایی بسیج می شود/ نقش آذربایجان غربی در دفاع از آرمانهای مقدس انقلاب بی نظیر است/ مردم آذربایجان غربی دژ محکمی در برابر دشمنان اند/ حضور جهادی و میدانی در تمامی شهرهای اس

امکانات استان برای محرومیت زدایی بسیج می شود/   نقش آذربایجان غربی در دفاع از آرمانهای مقدس انقلاب بی نظیر است/ مردم آذربایجان غربی دژ محکمی در برابر دشمنان اند/ حضور جهادی و میدانی در تمامی شهرهای اس
معتمدیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یاد آور شد: مردم استان آذربایجان غربی همیشه دژ محکمی در برابر دشمنان بوده اند و برادران اهل سنت نیز کنار برادران اهل تشیع استان، شهدای زیادی را در راه دفاع از آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی تقدیم کرده اند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در جمع ائمه جمعه اهل تسنن استان با تاکید بر تعامل دولت سیزدهم با علما، روحانیون و نخبگان جامعه  تاکید کرد: با همفکری و تعامل های گسترده می توان شاهد رشد و توسعه آذربایجان غربی در حوزه های مختلف باشیم.

استاندار آذربایجان غربی افزود: استان از ثروت های الهی در حوزه معادن و طبیعت برخوردار است و باید از این ظرفیت ها در جهت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بیشتر استفاده گردد.

وی  گفت: با بسیج امکاناتی که در استان وجود دارد و استفاده از ظرفیت تمامی شهرستان های استان در جهت پیشبرد اهداف دولت سیزدهم که آبادانی، توسعه و پیشرفت است ، تلاش می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه حاکمیت اسلامی در کشور به همه مناطق کشور به صورت عادلانه  توجه می کند ادامه داد وحدت و همدلی بین مردم باید حفظ و تقویت گردد چرا که دشمنان انقلاب اسلامی در آن سوی مرزها قصد دارند با ایجاد اختلاف و تفرقه آرامش کشور را بر هم زنند.

معتمدیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یاد آور شد: مردم استان آذربایجان غربی همیشه دژ محکمی در برابر دشمنان بوده اند و برادران اهل سنت نیز کنار برادران اهل تشیع استان،  شهدای زیادی را در راه دفاع از آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی تقدیم کرده اند .

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به امنیت مثال زدنی و پایدار در مرزهای استان افزود: باید تلاش کنیم تا با وجود امکانات متعدد مرزی از جمله پایانه ها و گمرکات مرزی استان، جایگاه بین المللی خود در منطقه را ایجاد و با این ظرفیت رشد اقتصادی در استان را بهبود دهیم.

معتمدیان بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی شاهد فتنه گری های دشمنان انقلاب بوده ایم و در هشت سال دفاع مقدس نه تنها با رژم بعث عراق در جنگ بودیم بلکه با تمام استکبار جهانی مبارزه کردیم و امروزه هم دشمنان انقلاب جنگ اقتصادی، امنیتی و سیاسی را علیه کشورمان آغاز کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل صندوق اعتباری برای توسعه  استانها از سال آینده خبر داد و گفت: بخشی از درآمد های استان در این صندوق ذخیره و برای شتاب بخشیدن به آبادانی و پیشرفت استان هزینه می شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد : برای محرومیت زدایی و رفع مشکلات حاشیه نشینی در استان از تمام ظرفیت های استانی و ملی استفاده می کنیم.

وی اتمام پروژه نیمه تمام و اقتصادی کردن طرح های عمرانی را در اولویت کارهای مدیریت استان ذکر کرد و افزود: برای ایجاد فرصت های اشتغال و استفاده از ظرفیت های استان در این حوزه فعالان بخش خصوصی را برای حضور در استان دعوت می کنیم.

معتمدیان گفت: حضور جهادی و میدانی در تمامی شهرهای استان خواهیم داشت  و از مدیران انقلابی، متعهد و جوان که بتوانند شبانه روز برای خدمت به مردم کار کنند، استفاده می کنیم .