به مناسبت هفته حمل‌ونقل؛

بهره‌برداری از سه و نیم کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال آذربایجان‌غربی

بهره‌برداری از سه و نیم کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال آذربایجان‌غربی

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، همزمان با هفته حمل‌ونقل، مراسم بهره‌برداری از ٣ کیلومتر و ۵٠٠متر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال آذربایجان‌غربی با حضور استاندار آذربایجان‌غریی، معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مدیران برگزار شد. 

این بخش از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال استان در قطعه پنجم بزرگراه سلماس_ خوی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال احداث شده است. 

در یکسال گذشته ۴٨ کیلومتراز کریدور بزرگراهی کشور به بهره برداری رسیده و برنامه ریزی ٧۴ کیلومتر از کریدور شده تا پایان خرداد سال آینده به بهره برداری برسد.

باتوجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت های حمل و نقل در منطقه یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش های اقتصادی به شمار می رود. 

وجود یک‌هزار مرز مشترک و همجواری آذربایجان غربی با سه کشور؛ این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده و عمده حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می شود. 

در این بین، کریدور بزرگراهی غرب کشور با هدف توسعه شبکه بزرگراهی و‌ ارتقای کیفیت مسیر دسترسی پایانه مرزی بازرگان به بندر امام خمینی(ره) اجرا می شود.