معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی:

سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شود

سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شود
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ابلاغ سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: تمامی وظایف وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در این ابلاغیه مشخص شده است و دستگاه های اجرایی نسبت به اجرای مفاد این سیاست ها اهتمام ویژه ای داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی روز سه شنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان، با اشاره به روند کاهش جمعیت در کشور و استان گفت: متاسفانه آمارها نشان می دهد که روند رشد جمعیت در کشور رو به کاهش است و ما در آینده شاهد کشوری با جمعیت مسن خواهیم بود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات شورای راهبردی جمعیت استان، از مسئولان امر خواست تا برگزاری این جلسات را بصورت مستمر و بدون وقفه پیگیری کنند. 

معاون استاندار با اشاره به وظایف اداره کل ورزش و جوانان استان در ایجاد مراکز مشاوره ازدواج جوانان، از مدیران این اداره کل خواست تا در افزایش کیفی و کمی این مراکز اقدام کنند.

مصطفوی از صدا و سیمای مرکز استان نیز بخاطر تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی در خصوص ترغیب جوانان به ازدواج قدرانی کرد.

وی همچنین خواستار فرهنگ سازی در خصوص ازدواج های آسان و آسان گیری ازدواج توسط والدین شد و  گفت: در این زمینه دستگاه های فرهنگی و رسانه ها می توانند نقش موثری ایفا کنند. 

در این جلسه طباطبایی مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گزارشی از چالش ها و مشکلات ثبت وقایع حیاتی محلات حاشیه نشین شهر ارومیه را که توسط دفاتر تسهیل گری احصا شد بود را ارائه کرد.