وزیر راه و شهرسازی در پایانه مرزی سرو:

اسلامی: تبادلات تجاری زمینی در آذربایجان غربی افزایش می‌یابد

اسلامی: تبادلات تجاری زمینی در آذربایجان غربی افزایش می‌یابد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مستعد بودن آذربایجان غربی در بحث مرز و دروازه‌های مرزی، گفت: پیگیری‌های لازم برای انجام تبادلات تجاری بیش از پیش از مرزهای استان صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمد اسلامی امروز در مراسم بهره‌برداری از پایانه مرزی سرو، اظهار داشت: آذربایجان غربی یکی از استان‌های بااستعداد بالا و نقش آفرین بین‌المللی است که نقش مهمی در بخش ترانزیت دارد.

وی با اشاره به افتتاح بیش از ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و روستایی در آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: در این سفر دو روزه تصمیم بر این شد تا مسیر کریدور شروع شده از بازرگان با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ایمن سازی راه‌های ترانزیتی، گفت: در حوزه تجارت ترتیبی داده خواهد شد تا تبادلات تجاری اغلب به وسیله مرزهای آذربایجان غربی که دروزاه‌های بزرگی دارد صورت گیرد.

وی با اشاره به افزایش تبادلات ریلی بین ایران و ترکیه، تصریح کرد: با توجه به هماهنگی انجام شده بین راه آهن‌های دو کشور و معاهده چند جانبه برای هماهنگی در تعرفه‌ها سبب افزایش این مهم شده به طوری‌که مبادله تجاری روزانه ۱۰۰ واگن از طرفین یک دستاورد جدید و تعامل متفاوت است.

اسلامی از انجام گفت‌وگوهایی برای ایجاد یک اتصال ریلی دیگر با کشور ترکیه خبر داد و یادآور شد: در صورت گذر از مرحله گفت‌وگو اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.