معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

مشکلی از بابت تامین نهاده های دامی در استان وجود ندارد

مشکلی از بابت تامین نهاده های دامی در استان وجود ندارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توزیع بیش از 105 هزار تن انواع نهاده دامی در استان در شش ماه ابتدای سالجاری تا کنون اظهار داشت : استان در زمینه توزیع نهاده های دامی برای صنعت دام و طیور مشکلی ندارد.

به گزارش روابط عمومی عمومی استانداری آذربایجان غربی، نادر صادقی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به تصمیم دولت برای واردات تخم مرغ نطفه دار به کشور در جهت تامین کافی جوجه ریزی این محصول گفت: بخشی از این تخم مرغ های نطفه دار وارداتی از ترکیه و از گمرکات استان وارد کشور می شود که در این زمینه ضروری است دستگاه های متولی تمامی برنامه ریزی های لازم را جهت تسهیل در واردات انجام دهند تا مشکلی در این زمینه بوجود نیاید.

وی در ادامه با اشاره به توزیع بیش از 105 هزار تن انواع نهاده دامی در استان در شش ماه ابتدای سالجاری تا کنون اظهار داشت : این میزان نهاده دامی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 50 درصد افزایش یافته است و استان در زمینه توزیع نهاده های دامی برای صنعت دام و طیور مشکلی ندارد .

وی ادامه داد: در سال گذشته 127 هزار تن انواع نهاده دامی بین دامداران و پرورش دهندگان در استان توزیع شده است.

وی همچنین با اشاره به آغاز برداشت ذرت علوفه ای در استان، ادامه داد: با توجه به اینکه نگهداری این محصول باید توسط سیلو صورت گیرد، تولید کنندگان ذرت علوفه ای می توانند بعد از تامین مایحتاج دامداران استان ، محصول تولید خود را به سایر استانها صادر کنند.