معاون امور عمرانی استاندار: در دولت تدبیر و امید 700 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق روستایی آذربایجان غربی هزینه شده است

معاون امور عمرانی استاندار: در دولت تدبیر و امید 700 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق روستایی آذربایجان غربی هزینه شده است
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه وآبادانی روستا ها اظهار داشت : در دولت تدبیر و امید تا به امروز 700 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و آبادانی مناطق روستایی در استان هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، آیدین رحمانی در همایش دهیاران استان که امروز یکشنبه 15 تیرماه به مناسبت گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری برگزار شد، با قدردانی از تلاش دهیاران و شهرداران استان در مدیریت مناطق روستایی و شهری در حوزه های مختلف و بویژه کنترل شیوع بیماری کرونا، گفت: در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا ، اقدامات دهیاران و شهرداران در اجرای دستورالعمل های بهداشتی و ضدعفونی معابر و خیابان ها جای قدردانی دارد و امیدواریم که مردم نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توصیه های بهداشتی و درمانی ، در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا یاری گر مسئولان باشند.

آیدین رحمانی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه وآبادانی روستاها گفت: با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشورمان و محدودیت های مالی در کشور، در هشت سال گذشته حدود 700 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق روستایی در استان هزینه شده است که این میزان اعتبار هزینه شده در نوع خود کم نظیر است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: از سال 95 تاکنون 5 هزار و 46 پروژه روستایی در استان اجرا شده است که برای اجرای این پروژه ها 474 میلیارد تومان هزینه شده و برای 13 هزار و 500 نفر شغل ایجاد شده است.

آیدین رحمانی با اشاره به مشکلات و ساختار مدیریتی دهیاریهای کشور ادامه داد: پیشنهاد اصلاح ساختار دهیارهای ، تجمیع دهیاریها و ایجاد دفاتر مالی و فنی و مهندسی در دهیاریها جهت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری از طرف استانداری آذربایجان غربی به وزارت کشور ارائه شده است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به وقوع حوادث مختلف در استان در سال گذشته و بویژه زلزله بخش قطور شهرستان خوی تصریح کرد: متاسفانه در این زلزله 28 روستای در بخش قطور بطور کامل و تعداد زیادی روستای دیگر و نیز شهر قطور آسیب دیدند .

آیدین رحمانی ادامه داد: با تلاش دهیاران این منطقه و تاکید مقام عالی استان روند آوار برداری و ساخت منازل مسکونی در این منطقه با سرعت ادامه دارد و با پرداخت 60 میلیارد تومان خسارت از طرف بیمه بخش قابل توجهی از خسارت های وارده به مردم منطقه جبران می شود.

وی توجه به توسعه و فعال کردن تعاونی های روستایی، توسعه فضایی سبز و بوستانهای روستایی ، تجهیز، توسعه و ساماندهی ماشین آلات دهیاریها و ساماندهی آرامستانها و مزارشهدا در روستاها توسط دهیاری های استان را نیز مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات دهیاران استان، گفت: دهیاران سربازان گمنام عرصه عمران و آبادانی در روستاها هستد و در مقابله با بیماری کرونا اقدامات موثری برای کنترل شیوع این بیماری انجام داده اند.

خدرلو اظهار امیدواری کرد: با فرهنگ سازی و همکاری مردم در مناطق روستایی و جلوگیری از برگزاری مراسم های عروسی و عزا در روستاها در این ایام از شیوع بیماری کرونا در استان جلوگیری شود .

وی با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به عمران روستاها ادامه داد: با نگاه ویژه دولت چهره روستاها در استان تا حدودی زیادی تغییر کرده است.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از دهیاران نمونه استان تجلیل شد.