تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم ورود جدی‌تر سمن‌ها برای مبارزه با موادمخدر

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم ورود جدی‌تر سمن‌ها برای مبارزه با موادمخدر
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم ورود جدی‌تر سمن‌ها برای مبارزه با موادمخدر تاکید کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی معاون سیاسی و امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در نخستین جلسه کمیته توسعه مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد شورای مبارزه با مواد مخدر که امروز در استانداری برگزار شد، گفت : تنها راه مبارزه اثرگذار با مواد مخدر همگانی کردن این مقوله است، لذا همه باید در این خصوص احساس مسئولیت بیشتری کنند و تشکلها و سازمانهای مردم نهاد نیز می خواهیم  برای ریشه کنی این بلای خانمان سوز به یاری دولت بشتابند.

وی سمن ها را بازوان توانمند برای دولت عنوان نمود و افزود: در راستای سیاست کلان اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر باید از تمامی ظرفیت گروه‌ها، اقشار و طبقات مردمی استفاده شود که برای تحقق این هدف، اعضای سازمان‌های مردم نهاد از شاخص‌ترین اقشار به شمار می روند.

مصطفوی ادامه داد: مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از اساسی ترین مشکلات اجتماعی به شمار می رود و اعتیاد زمینه ساز بسیاری دیگر از مشکلات و مسائل اجتماعی است و می تواند نقش مهمی در جامعه و کم توسعه یافتگی آن داشته باشد.

رییس کمیته تخصصی مشارکتهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد نامگذاری یک روز در تقویم کشور برای مبارزه با مواد مخدر فرصتی است تا ضمن بیان عملکردها و برنامه ها در این خصوص، مردم و جامعه را بیش از پیش نسبت به پیامدهای خانمان سوز آن آشنا و حساس کرد .

وی در ادامه با بیان اینکه پیشگیری باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد، داد : برای مقابله با اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر هزینه های زیادی متقبل شده ایم و شهدای زیادی تقدیم کرده ایم لذا باید بصورت جدی برنامه ریزی های لازم و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین بر افزایش مراکز نگهداری از معتادین به مواد مخدر تاکید نمود و گفت: ضروریست در این خصوص خیرین وارد عمل شوند لذا باید مسئله به خوبی به خیرین تبیین و اقدامات لازم برای جذب و جلب مشارکتهای خیرین در خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام شود .

سرپرست اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری نیز در این جلسه به اهمیت ورود تشکلها و سازمانهای مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت : انجمن و تشکل تخصصی که اختصاصا در حوزه مبارزه با مواد مخدر باشد در استان وجود ندارد و نیاز است سازمانها و موسسات اختصاصی در این زمینه تشکیل شود .

سیدهادی طباطبایی افزود : بدون حضور و فعالیت سازمانهای مردم نهاد و مشارکتهای مردمی ، خیلی از کارها از عهده دولت بر نمیآید لذا ضروریست در خصوص مواد مخدر و مبارزه با این بلای خانمان سوز موسسات و انجمن هایی تشکیل شود .

در ادامه این جلسه در خصوص برنامه های ۵ تیرماه روز مبارزه با مواد مخدر، تشکیل مجمع خیرین و جلب هر چه بیشتر مشارکتهای مردمی  بحث و تبادل نظر شد.