وزیر صمت: منطقه آزاد ماکو مهمترین منطقه تجاری،‌ صنعتی و معدنی کشور است

وزیر صمت: منطقه آزاد ماکو مهمترین منطقه تجاری،‌ صنعتی و معدنی کشور است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو با دارابودن مرز بازرگان به عنوان بزرگترین گذرگاه مرز زمینی کشور نقش مهمی در توسعه تجارت بین المللی دارد، گفت: این منطقه مهمترین منطقه تجاری، ترانزیتی،‌ صنعتی و معدنی کشور است.

علیرضا رزم حسینی روز شنبه در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ماکو و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: ‌فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو در حوزه‌های مختلف فراهم شده که درصورت تبیین به بخش خصوصی می تواند مقصد سرمایه گذاری مطمئن باشد.

وی ادامه داد: کمتر منطقه ای در کشور همچون منطقه آزاد ماکو با این حجم از ذخایر معدنی موجود است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در 6 ماه گذشته تغییراتی در ریل صادرات و واردات کشور صورت گرفته و محدودیت های صادراتی رفع شده است، اضافه کرد: هیچگونه محدودیتی در صدور مجوز فعالیت‌های صنعتی و معدنی در کشور نداریم.

رزم حسینی همچنین با اشاره به اینکه سال‌های گذشته شرایط سختی برای بخش‌های صنعتی و معدنی ایران بود، گفت: دولت برای تسهیل و مانع زدایی فعالین حوزه صنعت و تجارت اقدامات خوبی انجام داده است، که امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر تجار و صنعتگران شاهد مشکلات کمتری برای فعالین اقتصادی کشور در این حوزه باشیم.