در نشست با فرماندهان انتظامی بیان شد؛

استاندار: عملکرد انتظامی آذربایجان غربی در تامین ابعاد مختلف امنیت قابل تقدیر است/ بدون امنیت، توسعه تحقق نمی یابد

استاندار: عملکرد انتظامی آذربایجان غربی در تامین ابعاد مختلف امنیت قابل تقدیر است/ بدون امنیت، توسعه تحقق نمی یابد
استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از عملکرد انتظامی استان در تامین ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی امنیت گفت: تلاش پلیس در پیشگیری از بروز جرائم و مبارزه با مفاسد و مخلان امنیت روانی و اقتصادی جامعه منجر به تثبیت محیطی مناسب برای سرمایه گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در نشست با فرمانده و روسای پلیس های تخصصی آگاهی و امنیت اقتصادی انتظامی استان و پس از استماع گزارش های ارائه شده در خصوص کاهش بزه و مقابله با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرائی باید با اهتمام جدی در بحث نظارت و بازرسی نسبت به انجام تکالیف قانونی خود و کمک به پلیس در تامین امنیت روانی و بویژه اقتصادی اقدام نمایند.

وی افزود: پلیس امنیت اقتصادی از طریق پیش بینی، پیشگیری، مقابله و مبارزه با انواع جرایم اقتصادی به ویژه قاچاق کالا می تواند به تولید داخلی و جهش تولید و در نهایت حفظ و ارتقاء آسایش عمومی کمک شایانی کند و گزارشات ارائه شده حاکی از این امر است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: امنیت یک تولید جمعی است و در تمام شرایط امری بدیهی بوده و مبارزه با فساد اقتصادی هم اگر عزم همگانی بر آن قرار نگیرد همه تلاش ها را خنثی و ضایع می کند.

شهریاری یادآور شد: قبل از اینکه فضای جرم به وجود بیاید در همان ابتدا با هشدار و مشاوره‌هایی که به حوزه های اقتصادی داده می شود باید سعی شود که جرم اقتصادی شکل نگیرد و نقش پلیس امنیت اقتصادی در این امر بسیار سنگین است.

وی گفت: پلیس با اقدامات هدفمند و جامع محور خود به خوبی توانسته شکوفایی و بالندگی جامعه را برای تحقق اهداف شعار سال محقق کند و آن هم ایجاد یک بستر امن و امنیتی پایدار برای توسعه، تولید و ارتقاء آن است.

مقام عالی استان خاطر نشان کرد: جلب مشارکت های مردمی و تقویت نظارت و عمل به وظایف قانونی توسط مدیران دستگاه های اجرائی می تواند کمک شایانی به پلیس برای تامین امنیت پایدار نماید.

در این نشست فرمانده و روسای پلیس آگاهی و امنیت اقتصادی انتظامی استان گزارشی از اقدامات انجام یافته از جمله در خصوص افزایش کشف سرقت و مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه نمودند.