برگزاری دوازدهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور معاون استاندار آذربایجان غربی

برگزاری دوازدهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور معاون استاندار آذربایجان غربی
دوازدهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی و با محوریت هماهنگی همایش فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، رضا حسینی در این جلسه که با حضور جمعی از سرمایه گذاران استان و سرمایه گذارانی از ترکیه و جمهوری آذربایجان در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، گفت : همایش فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری برای معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری استان در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری و اقتصادی، به عنوان یکی از مراکز مستعد اقتصادی کشور در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه با برگزاری این همایش در صدد جذب سرمایه گذاران جدید داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف هستیم، اظهار داشت : این همایش با محوریت کشاورزی ، صنعت و معدن ، گردشگری و با تأکید بر توان اقتصادی، پتانسیل‌ها و موقعیت خاص استان از جمله منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو و مناطق ویژه اقتصادی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استانهای سرآمد کشور است ، اضافه کرد: صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و صنایع تبدیلی، حوزه توسعه و عمران شهری، عمران زیربنایی و انرژی، گردشگری، سلامت و خدمات، مناطق آزاد ویژه اقتصادی از پنل ها و بخش های این همایش است.
حسینی با اشاره به اینکه محوریت برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری و تجاری با اتاق بازرگانی است از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی خواست تا از فعالین خارجی که با آن ها مراوده اقتصادی دارند برای حضور در این همایش معرفی و دعوت نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان گفت : برگزاری این حرکت اقتصادی بسیار پویا می‌تواند استفاده خوبی برای استان داشته باشد لذا برای معرفی قابلیت ها و پتانسیل و ظرفیت اقتصادی استان برنامه ریزی و تدابیر لازم اندیشیده شود.
به گفته وی، بر اساس برنامه ریزی های اولیه هفته آخر مرداد برای برگزاری این همایش در نظر گرفته شده بود که بر اساس رای و نظر مقام عالی استان زمان این همایش به 11-10 مهر ماه تغییر یافت .