استاندار آذربایجان غربی فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد حضرت عیسی بن مریم ( ع ) و آغاز سال 2019 میلادی را اتبریک گفت

استاندار آذربایجان غربی فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد حضرت عیسی بن مریم ( ع ) و آغاز سال 2019 میلادی را اتبریک گفت
استاندار آذربایجان غربی درپیامی به هموطنان عزیز مسیحی استان فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد حضرت عیسی بن مریم ( ع ) و آغاز سال 2019 میلادی را تبریک گفت.

در پیام استاندار آذربایجان غربی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحمن

هموطنان عزیز مسیحی استان آذربایجان غربی

با اهدآء سلام و تحیت

         فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد حضرت عیسی بن مریم ( ع ) و آغاز سال 2019 میلادی را از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده ، سلامتی و موفقیت همه شما عزیزان را از پیشگاه خداوند متعال خواهانم

      اکنون که صدای خوش آمدن نگاری نازنین به گوش می رسد ، سزاوار است خانه و جانمان را مزین و متبرک به پذیرش انفاس قدسی بشارت دهنده رحمت الهی نموده و با تاسی از فرامین نجات بخش آن منادی مقرب ، چنین مناسبت خجسته ایی را ، چون عیدی بزرگ گرامی بداریم .  

       جای خوشبختی است که استان آذربایجان غربی در جهان چون رنگین کمانی زیبا ، به محل    شکل گیری تمدن و زندگی آسوده پیروان ادیان الهی از جمله اسلام و مسیحیت که دارای نژاد ، مذهب و قومیت های مختلف می باشند شناخته می شود .

      شکی نیست با پیروی از آموزه های اصیل پیامبران و پیشوایان دینی و همچنین بهره مندی از ظرفیت مدارای توده مردم واهتمام دلسوزانه فرهیختگان ، می توان به ره آورد شگرف فرهنگی - اجتماعی چنین جامعه متکثر به عنوان فرصتی مغتنم و موهبتی الهی امیدواربود . خدشه به این فرصت و موهبت ، دقیقا همان چیزی است که مورد طمع و هدف بدخواهان و دشمنان دین و کشور نیز هست .     بنابراین بر همه ما فرض است که در حفظ و نگهداری این میراث گرانبهای معنوی کوشا بوده و بر غنای آن بیافزائیم . در این باره سخنی زیبا و شیرینی که در انجیل آمده است می تواند سرمشق زندگی همه انسانهای خیرخواه باشد آنگاه که خداوند می فرماید :

 " همسایه خویش را همچون جان خویش دوست بدارید "

        در خاتمه یاد و خاطره همه شهیدان و جانبازان والامقام جامعه مسیحیان آذربایجان غربی و خانواده محترم آنان و همچنین مسیحیان هم استانی را که اکنون در سایر شهرهای ایران و یا کشورهای دیگر زندگی می کنند گرامی می داریم .