معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

سازمانهای مردم نهاد در آگاه سازی مردم در زمینه افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش موثری دارند.

سازمانهای مردم نهاد در آگاه سازی مردم در زمینه افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش موثری دارند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به شرایط شکننده استان در زمینه شیوع بیماری کرونا،گفت: سازمانهای مردم نهاد در آگاه سازی مردم در زمینه افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش موثری دارند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی روز سه شنبه در اولین جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد استان، با اشاره شرایط ویژه کشور و استان آذربایجان غربی در خصوص شیوع بیماری کرونا، گفت: در حال حاضر از 17 شهرستان استان 10 شهر به رنگ نارنجی و 7 شهر نیز به رنگ زرد است که امیدواریم با افزایش روند واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی سراسر استان از نظر رنگ بندی تقسیمات کرونایی به رنگ سفید درآید. 

وی با اشاره به نقش موثر سازماهای مردم نهاد در اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ، گفت: علیرغم آغاز واکسیناسیون در کشور، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جهت کاهش شیوع بیماری کرونا ضروری است و در این زمینه سازمانهای مردم نهاد و اعضای این سازمانها می توانند در آگاه سازی مردم در زمینه افزایش رعایت دستورالمل های بهداشتی بسیار موثر عمل کنند. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به نزدیک تر شدن به انتخابات 28 خرداد و لزوم مشارکت پرشور مردم در انتخابات، مشارکت حداکثری، قانونمداری، امانتداری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات در استان عنوان کرد.

مصطفوی در ادامه از ابلاغ دستورالعمل های ویژه تبلیغات و نحوه برگزاری تبلیغات کاندیداها در انتخابات پیش رو خبر داد و از کاندیداها و طرفداران آنها خواست تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، برنامه ها و دیدگاه های خود را در خصوص انتخابات به نظر مردم برسانند. 

وی همچنین از ایجاد خانه سمن ها در ارومیه خبر داد و گفت: خانه سمن ها به زودی با مشارکت شهرداری در یکی از فرهنگسراهای شهرداری ارومیه راه اندازی می شود. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر، از سازمانهای مردم نهاد استان خواست تا برنامه های خود را با هماهنگی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرا و از بستر فضای مجازی در این زمینه بیشتر بهره ببرند.