با حضور استاندار آذربایجان غربی عملیات احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان آغاز شد

با حضور استاندار آذربایجان غربی عملیات احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان آغاز شد
عملیات اجرایی احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان به طول 25 کیلومتر با حضور استاندار آذربایجان غربی و نایب رییس مجلس شورای اسلامی در محل سه راهی پهلوان این شهرستان و ورودی جاده تخت سلیمان آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی این طرح جاده ای گفت: برای ساخت و توسعه قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان از محدوده سه راهی پهلوان تا روستای احمدآباد سفلی بخش تخت سلیمان 600 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

ابراهیم مبارک قدم افزود: عملیات احداث و آسفالت محور تکاب - دندی - زنجان به طول 80 کیلومتر در 2 قطعه اجرا خواهد شد و علاوه بر آغاز احداث قطعه اول به طول 25 کیلومتر، مطالعات 48 کیلومتر از این محور در محدوده حوزه استحفاظی آذربایجان غربی نیز به پایان رسیده و قطعه دوم نیز پیمان سپاری شده است.

وی با بیان اینکه مدت زمان اجرای هر 2 قطعه این طرح جاده ای سه سال است، اظهار داشت: برای احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان با عرض 11 تا 13 متر بیش از 660 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری و 188 هزار مترمکعب عملیات خاکریزی انجام خواهد شد و سه دهنه پل بزرگ و 6 دهنه پل کوچک نیز در مسیر آن احداث خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه این طرح جاده ای با مشارکت شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اجرا می شود، اضافه کرد: با توجه به وجود مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در 45 کیلومتری این محور و قرار گرفتن معدن سرب و روی انگوران در مسیر، احداث محور تکاب - دندی - زنجان موجب توسعه زیرساخت های اقتصادی و رونق فعالیت های گردشگری خواهد شد.

مبارک قدم گفت: با احداث و توسعه این محور، علاوه بر کاهش مشکلات زیرساختی تکاب در بخش حمل و نقل و سهولت تردد و ارتقای ارتباط جاده ای استان های آذربایجان غربی و زنجان، وضعیت زیرساخت های گردشگری و فعالیت های معدنی در این 2 استان نیز بهبود خواهد یافت